Ev Dekorasyonu İçin Halı Seçmenin İncelikleri Nelerdir? » Bilgiustam

Dekorasyon fikirleri şıklık, rahatlık ve itimat duyguları ile şekillenmektedir. Şu demek oluyor ki bir dekorasyon ürününün dokusu kadar fonksiyonellikleri de bir o denli önemlidir. Modellerde mütevazi ve rahat olanlar ön plana çıkmaktadır. Yatak odası, salon, koridor ve evin her alanında gereksinim duyulan halı modelleri birbirinden çeşit dokuma ve rahatlıkları ile her evin ihtiyacını karşılıyor.

Ev içindeki yaşam alanlarının şık, eksiksiz ve kusursuz tasarımları için ev dekorasyonu ürünlerinden en etkili ürünlerden birisi halılardır. Halı modelleri biirbirinden değişik desen, dokuma ve kalite özellikleri ile sunulmaktadır. Bu modellerden evinize en uygun modeli seçebilir ve istediğiniz halı modelini evinize alabilirsiniz.

Halı Çeşitleri Nedir?

Son yıllarda halı çeşitleri naylon, yün, polyester, polipropilen, akrilik, pet ya da karma olarak üretilmektedir. Halılar bu kumaş çeşitlerinin yanı sıra üretim yöntemine bakılırsa de sıralanmaktadır. Makine ya da el dokuma halıları olarak ikiye ayrılmaktadır. El dokuma halıları oldukça ince işçilik gerektiren ve sık işlenmiş kaliteli halılardır. Isterseniz geleneksel tarzda motiflere haiz halıları tercih edebilir isterseniz de düz dokuma halı modellerini seçebilirsiniz.

Halı Modellerini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev Dekorasyonu İçin Halı Seçmenin İncelikleri Nelerdir?

Halı modellerini seçerken ilk olarak dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan öncelikli noktalardan birisi, halı alacağınız ortamın kare mi, oval mi, ya da yuvarlak mı, hangisinin uygun olacağını seçmeniz gerekmektedir. Bulunduğunuz ortama uygun halı modellerini seçebilirsiniz. Ortam şeklinin yanında seçeceğiniz halının ortam tamamlayıcısı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Banyo ve mutfaklarınız için kolayca makinede yıkanan, kir tutmayan modelleri tercih edebilirsiniz. Bunların yanında çocuk odası için desenli halı modelleri tercih ederek çocuğunuzun mutlu olmasını ve odasında keyifle oynamasını sağlayabilirsiniz.

Halı Ölçüsü Iyi mi Alınmalı?

Halı modeli seçiminde halıların şık durmasının, bütünlük oluşturmasının, model, renk ve marka kriterlerinin yanı sıra en mühim konulardan birisi ölçü mevzusudur. Halı ölçüsünün yanlış olması, bulunduğunuz ortamın orantısız durmasını, güzel duyu görüntünün bozulmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden alacağınız halı modelinin doğru şekilde kurgulanması öteki kriterler kadar önemlidir. Halıyı koyacağınız ortamın ölçüsünü aldıktan sonrasında yanında duran sehpa, koltuk şeklinde ürünlerin de ölçüsünü almanız gerekir. Halının öteki eşyalar ile uyumlu olması da en mühim kriterlerden birisidir. English Home’da bulunan halı modellerinden istediğiniz ürünü seçebilir ve evinize şıklığı ve kaliteyi katabilirsiniz.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )

Leave a reply:

Site Footer