[ad_1]

Kamuajans.com – ÖSYM, sonbahar dönemi Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS) 9 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. ÖSYM sınav takvimine göre, 2018-YDS Sonbahar Dönemi sonuçlarının açıklanacağı tarih de belli oldu. 9 Eylül 2018 tarihinde saat 10.15’te yapılacak YDS Sonbahar Dönemi başvuruları 18-26 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak ve adaylara 180 dakika süre verilecek. 9 Eylül 2018 tarihinde yapılacak YDS Sonbahar Dönemi sınavının ÖSYM’nin belirlediği takvime göre sonuçlarının açıklanacağı tarih de belli oldu.

ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre, 2018 YDS sınavı 9 Eylül tarihinde yapılacak. Blnerce adayın gireceği YDS sonbahar dönemi sınavının sonuçlarının sınav tarihinden ne kadar zaman sonra açıklanacağı ise merak ediliyor. 

Sınavın geçerlilik süresi, kurumların kendi mevzuatındaki geçerlilik süresi olacaktır. Ayrıca kurumlar kendilerine uygun geçerlilik süresi belirleyebileceklerdir. 


YDS Sonbahar Dönemi Sınavı, Almanca, Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinden yapılacak.

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ


Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilirler. Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.


ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. 

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır. 

Sonuçlar 4 Ekim 2018 tarihinde açıklandı.


KamuAjans.com – özel haber [ad_2]

Source link

(Toplam: 49, Bugün: 1 )