Apple’ın popüler kulaklıkları AirPods ailesi 2023 yılını “sessiz” geçirmiş olabilir, sadece 2024 senesinde vakalar gelişecek.

İddianın sahibi analist Jeff Pu. Pu Apple’ın daha ucuz AirPods serisini bu yıl piyasaya çıkartacağını söylüyor, ki bu söylem Bloomberg’in Apple mevzusundaki uzmanı Mark Gurman’ın geçmiş haberleriyle de uyumlu.

2024 yılıda ucuz Apple AirPods gelecek

Daha açık olmak gerekirse, Gurman geçtiğimiz ay Apple’ın dördüncü nesil AirPods modelleri üstünde çalıştığını ve bu senenin ikinci yarısı piyasaya sürüleceğini söylemişti. Cihazlardan biri “giriş seviyesi”, diğeri ise “orta düzey” olacak. Daha iyi ses, iyileştirilmiş “kulağa oturma” ve her iki model için de USB-C şarj kutusu görebiliriz. Gurman ek olarak orta düzey sürümün etken gürültü önlemeye haiz olacağını da söylüyordu. Ki bu özellik, “düz” AirPods’un senelerdir gerekseme duyduğu bir şey.

Unutmadan, bir de yıl sonunda yeni AirPods Max modeli de gelecek. Gurman bununla ilgili bir tek USB-C portu ve yeni renkler beklememiz icap ettiğini söylüyor. Umarız fiyatı da birazcık olsun düşer.

Apple AirPods Max
Credit: zlata ivleva / mashable

Apple’ın kulaklık serisinin ciddi şekilde elden geçirilmeye ihtiyacı var. Şu anda bizlere sunulanlar içinde 2019 senesinde piyasaya çıkan AirPods (5 bin 299 TL) ve 2022 senesinde piyasaya çıkan AirPods 3 (6 bin 699 TL) var. Her iki model de oldukça yakında iki yeni modelle değişecektir. Apple bu eski modelleri kaldırırken, yeni modellerde de fiyat düşürme yoluna gitmeli.

USB-C bağlantılı Apple AirPods
Credit: Stan Schroeder / Mashable

Sonuçta, Beats Fit Pro (8 bin 959 TL), Apple’ın ürettiği en iyi kablosuz kulaklık olabilir.


Alex Perry’nin haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi