Aloe vera bitkisi son zamanlarda evlerimizde kolayca yetiştirdiğimiz ve yararlı olduğundan alternatif tıp alanında da çoğunlukla kullanılan bir nebat. Aloe vera bitkisinin cilde yararları ise pek oldukça sayıda. Aloe vera jeli iyi mi çıkarılır? Aloe vera jeli iyi mi saklanır? Aloe vera jeli iyi mi kullanılır? Aloe vera jeli ile 10 cilt bakım önerisine ne dersiniz?

Aloe vera iyi mi bir bitkidir?

Aloe vera bitkisinin kökeni Afrika’dır. Zambakgiler familyasına ilişkin bir nebat olan Aloe Vera kaktüs ile karıştırılır.

Aloe vera bitkisinin içinde oldukça sayıda mineral, enzim, vitamin ve aminoasit bulunur. Bu sebeplerle uzun senelerdir alternatif tıp alanında kullanılmaktadır.

Aloe vera jelinin yararları ve 10 cilt bakım önerisi

Aloe vera jelini krem yada maskenize karıştırıp cildinize sürebilirsiniz.

Makyaj bazı olarak aloe vera jeli kullanabilirsiniz.

Kuvvetsiz tırnaklar ve sert eller için aloe vera jeli oldukça faydalıdır. Tırnaklarınıza tertipli sürerseniz tırnakları sertleştirdiğini görmüş olacaksınız.

Çatlamış elleriniz yada ayaklarınıza aloe vera jeli uygulayabilirsiniz.

Banyodan çıktıktan sonrasında cildiniz kızarıyorsa Aloe vera jeli ile cildinizi yatıştırabilirsiniz.

Neutrogena Hydro Boost Jel Temizleyici İncelemesi

Aloe vera jeli güneş yanıklarına da iyi gelmektedir. Cildinize sürerek rahatlatabilirsiniz.

Sivilcelere karşı etkili olduğu malum aloe vera jelini sivilcelere ve sivilcenin çıkacağını düşündüğünüz alana sürebilirsiniz.

Ciltte oluşan kızarıklıklar, kaşıntılar ve tahriş benzer biçimde durumlara karşı yatıştırıcı özelliği sebebiyle aloe vera jelini tercih edebilirsiniz.

Aloe vera jelinin selülite de iyi geldiği bilinmektedir. Spor ve rejime ek olarak aloe vera jeli uygulandığında selülite iyi gelebilir.

Kuruyan dudaklar ve cildinizi aloe vera jeli ile nemlendirebilirsiniz.

Aloe vera jeli iyi mi çıkarılır?

Aloe vera jelini çıkarma işlemi aslına bakarsak tahmin ettiğiniz kadar zor değildir.

1 tane aloe vera yaprağını bıçak ile ikiye bölün. Böldüğünüz anda yapışkan bir jeli bulunduğunu hissedeceksiniz. Salata soyacağı yada metal yiyecek kaşığı ile yaprakların iç kısmını sıyırarak aloe vera jelini çıkarabilirsiniz.

Aloe vera jelini çıkarmak için fotoğraftaki benzer biçimde küçük şerit halinde kesmek de etkilidir. Bu şekilde kestikten sonrasında içini kaşık ile kazıyabilirsiniz.

Aloe vera jeli iyi mi saklanır?

Aloe vera jelini çıkardıktan sonrasında küçük bir kavanoza koyarak ondan sonra da kullanabilirsiniz. Buzdolabında yada serin bir yerde muhafaza etmenizi tavsiye ederiz.

(Toplam: 56, Bugün: 1 )