Apple’ın Mikro Dokuma aksesuarlarını sevdiyseniz size fena bir haberimiz var; onlarla vedalaşmak zorunda kalabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve Apple’ın deri kılıf ile cüzdanları yerine sunulan tekstil temelli Mikro Dokuma aksesuarlar, şık ve çevre ile dost ürünler olarak duyurulmuştu.

Her ne kadar bu “çevre dostu” ürünler, deri alternatifleriyle aynı fiyata satılsa da, pek beğenilmemişti.

Kosutami adlı Apple haberleri sızdırıcısı, Apple’ın Mikro Dokuma kılıf üretimini durdurduğunu ve değişik bir materyale yöneldiğini söylüyor. Söz mevzusu yeni materyal gene deri olmayacak. Haberde oldukca fazla detay verilmese de, Kosutami’nin Mikro Dokuma aksesuarların piyasaya çıkacağını evvelde bildirdiğini de hatırlatalım. Kısaca üretimi durdurma iddiası da gerçek olabilir.

Geçtiğimiz sekiz ay süresince değişik Mikro Dokuma cüzdan ve kılıf kullandım ve deriden daha acele aşındıklarını ben de fark ettim. Son dönemde de iPhone 15 Pro Max cihazım için Mikro Dokuma kılıftan vazgeçip, tamamen kılıfsız kullanmaya başladım. İlk kez böyle bir durum yapıyorum ve bunun sebebi de, Mikro Dokuma kılıfımın fena görünüyor olması. Sadece Mikro Dokuma cüzdanı kullanmayı sürdürdüğümü belirteyim.

Bu aşamada yalnız bir iddia sadece Apple’ın yakın geçmişte tanıttığı silikon kılıf ve saat kayışlarıyla beraber Mikro Dokuma aksesuarlarına yeni renkler eklemediğinin altını çizmekte yarar var.

Eğer haber doğruysa, sonbaharda gerçekleşmesini beklediğimiz iPhone tanıtımında tamamen yeni bir materyalden üretilmiş kılıf, kayış ve cüzdanlar göreceğiz anlamına gelir.


Stan Schroeder’in haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi