[ad_1]

Ateş grupları (Koç, Aslan, Yay)

2019’da ateş grupları Koç, Aslan ve Yaylar bu sene yurt dışı gezilerine ağırlık verebilirler. Onları yurt dışına çıkartacak güçlü enerjiler var. Karnavalların, dini ritüellerin olduğu yerler, Amsterdam’dan Çin’e Hindistan’a kadar yerlere gidebilirler. Yılın her mevsimi canlı kalan, yürüyerek hatta bisiklet kiralayarak keyfini sürebileceğiniz Avrupa’nın önemli kültür şehri Amsterdam’a ne dersiniz? 

Toprak grupları (Boğa, Başak, Oğlak)

Boğa, Başak ve Oğlak toprak grupları ruhsal anlamda onları dinlendirebilecek, doğayla baş başa kalabilecekleri, ülkemizden ya da yurt dışından iç huzuru yakalayıp ruhsal meditasyon yapabilecekleri yerlere gidebilirler. Bu sene bu 3 burç çok gezecek, seyahat edecek. Özellikle toprak gruplarına tavsiyem, ülkemizde Göbeklitepe’yi ziyaret etmeli. 2019 Göbeklitepe Yılı ilan edildi. UNESCO burayı dünya mirası listesine aldı. Öyleyse Balıklıgöl’ü, Harran evleri tarihi çarşı ve camileriyle Şanlıurfa yolculuğu iyi bir seçenek. Hatta yanına tarihi taş konakları ve binlerce yıllık dini yapılarıyla Mardin’i de ekleyin.

 Hava grupları (İkizler, Terazi, Kova)

İkizler, Terazi ve Kovalar bu yıl yurt içinde daha önce fark edemedikleri pek çok yeri fark edebilecekleri ülkemizde bakir alanlarda huzur bulacakları enerjiyle karşı karşıyalar. Ülke içerisinde yapacakları seyahatlerle köylerin masumiyetiyle duygusal hayatlarında daha romantik huzurlu gelişmeler yaşayabilirler. Yılın ikinci yarısından itibaren de yurt dışında romantik geziler yapabilirler.  Prag bu grup için etkileyici olacak, özel hayatlarında yeni başlangıç sürprizler olacak. Avrupa’nın tarihi dokusunu en iyi korumuş şehri Prag, emin olun gidince sizi kendisine hayran bırakacak.

Su grupları (Akrep, Balık, Yengeç)

Su grupları Akrep, balık ve yengeçler yılın en az seyahat edecek burç grupları. Onlar daha ziyade kendileriyle baş başa kalabilecekleri, kısa tatillerle yıl içerisinde enerjilerini dengeleyebilirler. Özellikle sahil kasabalarını tercih edip yaz ya da kış tatil dönemlerini beklemeden küçük kaçamaklarla enerji depolayabilecekler. Bu burçlar için Bozcaada, Asos, Cunda gibi Kuzey Ege’nin şirin yerlerini önerebiliriz.

Gelelim tutulmalara…. Seyahatlerinizde aksilik ve aksaklıklar yaşamamak için bu tarihlere dikkat etmelisiniz? 6 Ocak, 21 Ocak, 2 Temmuz, 17 Temmuz, 26 Aralık. Tutulmalardan önceki 3 ve sonraki 3 güne dikkat![ad_2]