Suni zekâ söyleşi robotu ChatGPT, bundan bu şekilde öteki söyleşi robotu dostlarını sohbetinize çağrı edebilecek. Kullananların direkt öteki ‘GPT’lerden bahsederek onları da sohbete dahil edebiliyor. Kulağa coşku verici bir yenilik şeklinde gelmekte…

ChatGPT’yi ücretli olarak kullanan aboneler, tavsiye edilen uygulamalar listesinden söz mevzusu söyleşi robotlarını etiketlemek için @ sembolünü yazarak OpenAI tarafınca desteklenen üçüncü parti üretken GPT’lere çağrı gönderebilecek.

Firmanın resmi X hesabından yapmış olduğu paylaşıma bakılırsa yeni söyleşi robotu davete direkt icabet edecek ve direkt katılmış olduğu “sohbetin tüm içeriğine” haiz olacak. Bununla beraber kullanıcılar her söyleşi robotunun işlevselliğine ilişkin kısa bir izahat görecekler.

Şunu da hatırlatmak gerekiyor ki Kasım 2023’te şirket, artan talep sebebiyle yeni abonelik kayıtlarını durdurma sonucu almıştı sadece artık kaydolmakta herhangi bir problem bulunmuyor.

Karar aslına bakarsak OpenAI’ın GPT Store adını verdiği kendi uygulama ve eklenti mağazasını açmasından birkaç hafta sonrasında geldi. Bu platform yardımıyla kişiler ya da firmalar OpenAI’ın suni zekasını kullanarak kendi söyleşi robotlarını oluşturup yayınlayabiliyor.

3 milyonun üstünde hususi ‘GPT’ oluşturuldu

Gene geçen senenin Kasım ayında meydana getirilen duyurunun peşinden ChatGPT’nin 3 milyonun üstünde hususi sürümü oluşturulmuş durumda. Bunlar kişiselleştirilmiş yürüyüş önerileri sunan AllTrails şeklinde popüler uygulamalardan, Khan Academy’nin kod eğitmeni Code Tutor’a ve tasarım platformu Canva için hazırlanmış bir söyleşi robotuna kadar çeşitlilik gösteriyor.

Sadece devamlı olduğu şeklinde gene vurgulamakta yarar bulunduğunu düşünüyoruz; ChatGPT sohbetinize eklediğiniz tüm eklentilerde kişisel bilgilerinizin korunması ve dezenformasyon şeklinde noktalarda dikkatli olmanızda yarar var.


Shannon Connellan, Mashable’da editör / Metin Aktaşoğlu tarafınca Türkçeleştirildi