Sağlık ve kilo vermek sizi egzersize başlatmıyorsa cinsel yaşamınızı iyileştirmesine ne dersiniz? Elbette egzersiz daha iyi görünmenize yardımcı olabilir, kişinin aşk yaşamında hep bir artıdır ama cinsel yaşamınız için size daha fazla enerji ve dayanıklılık katar. Egzersizin sağlığınız için neden bu kadar önemli olduğunu zaten biliyorsunuz ama çalışmaların fiziksel hareketsizlik ve güçsüzlük arasında doğrudan bir korelasyon bulduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Daha fazla egzersiz daha fazla ve daha iyi bir cinsel yaşama yol açabilir. İşte cinsel yaşamınızı doruğa çıkarmanız için ihtiyacınız olanlar:

  • Kalp Dayanıklılığı: Ateşli seks için kalp dayanıklılığı sağlamanız gereklidir. Kalbinizi güçlendirir ve vücudunuzu idame ettirir. 3-4 gün kardiyo egzersizi, örneğin koşma, yürüme, yüzme veya keyif aldığınız herhangi bir egzersizi deneyin.
  • Kas Dayanıklılığı: Seks, ara sıra kısa süreliğine rahatsız pozisyonları sürdürmenizi de gerektirir, o yüzden vücudunu koşullandırmak uzun süren sekste bir artı olabilir. Güç antrenmanında yeniyseniz haftada 2-3 kere basit bir güç egzersiziyle birlikte başlayın veya kendi programınızı yapıp yapamayacağınızı görmek için kilo egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinin.
  • Güç: Kendinizi bir pozisyonda tutmaktan bahsettiğimizde güç ihtiyacınız olan başka bir şeydir. Temel güç antrenmanınız daha fazla güç kazanmanıza yardım edecek, o yüzden kaslarınızı yeterli ağırlıkla çalıştırın. Kullanacağınız ağırlık bir öncekinden zor olsun ama imkansız olmasın. Kadınsanız şişmekten korkmayın. Kadınlar büyük kaslar üretmek için yeterli testosterona üretmez ama muazzam güç kazanırsınız.
  • Esneklik. Esnek olmak herkesin seks yaşamını, en sevdiğiniz pozisyonu daha az rahatsızlıkla almanızı biraz daha kolaylaştırarak güzelleştirir. Egzersizlerinizden sonra esnemeyi veya rutininize biraz yoga sokmayı deneyin. Yoga da rahatlatıcıdır, yorgunluğunuzu azaltıp havaya girmenizi sağlar.

Hem seks hem de egzersizin stresi azalttığının kanıtlandığını aklınızda bulundurun, o yüzden her ikisini de düzenli yapmak sizi rahat ve mutlu tutmalı. Egzersiz cinsel arzunuzu artırmanıza da yardımcı olur. Aşırı stresin libido zedeleyici etkileriyle seks bazen kenara çekilebilir. Sağlıklı bir beslenme ve yeterli uykuyla birlikte egzersiz libidonuzu canlandırabilir, böylece her şeye hazır olursunuz.

Seksin kalori yaktığını unutmayın. Elbette, kalp hızınızı sürdürmeniz için oldukça coşkulu olmanız gerekir ama 65 kg’lık bir kişi coşkulu bir seksin 5 dakikasında 7 kalori yakabilir. Bunu bir saat sürdürürseniz 88 kalori yakarsınız… kötü bir pazarlık değil.

(Toplam: 28, Bugün: 1 )