Görünen o ki, Dune: Çöl Gezegeni Kısım İki gişede büyük sükse meydana getirecek. 1 Mart’ta gösterime girecek olan filmin biletleri geçtiğimiz Cuma günü satışa çıktı ve dünyanın en büyük beyaz perde salonu zinciri olan AMC’nin web sitesini çökertti.

Down Detector kimi kullanıcıların AMC’nin web sitesinde problem yaşanmasından yakınma ettiğini tespit etti. Ek olarak firmanın uygulaması da aynı şekilde cevap vermiyordu.

Down Detector AMC’nin web sitesindeki sorunları bu şekilde kaydetti.
Credit: Screenshot: Down Detector

Kullanıcılar büyük merakla beklenen film için bilet almaya çalıştıklarında hata mesajıyla karşılaşıyor. Pek fazlaca kullanıcı sorunla ilgili şikayetini toplumsal medya platformlarından aktardı.

ABD’de başka bir sinema bileti satıcısı olan Fandango’da da sorun yaşandığı belirtiliyor ancak Down Detector verilerine nazaran, bu problem AMC’nin problemi kadar ciddi değil. Muhtemelen bu probleminin sebebi, Fandango sitesine AMC hesapları ile giriş icra eden kullananların verilerine ulaşamamasıydı.

Probleminin hemen sonra düzeldiği söylense de, pek fazlaca kullanıcı Dune: Çöl Gezegeni Kısım İki için bilgisayar başlangıcında sayfayı yenileyerek beklemek zorunda kaldıkları yönünde şikayetlerini paylaştı.


Tim Marcin’in haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi