Toplumsal medyada sallayan bir video yuvamız Dünya ile ilgili olarak çarpıcı bir gerçeği ortaya koymakta. Söz mevzusu gerçek, Dünya’nın yalnız beş saniyeliğine tüm oksijenini kaybetmesi durumunda neler olacağına dair korkulu bir gerçek… Bir çok insan nefesini beş saniye tutmakta bir sorun çekmeyecektir sadece bu yaşamsal elementin ortadan kaybolması gezegenimizi devasa bir kaosa götürür.

Gezegenin koruyucu ozon tabakasının kaybolması benzer biçimde bazı sonuçlar tahmin edilebilir sadece bu varsayımsal kıyamet senaristliğinin detaylarına indikçe insanoğlunun tadı organik olarak bir miktar kaçıyor!

@mulligan.tv

If earth lost oxygen for 5 seconds

♬ Spooky, quiet, scary atmosphere piano songs – Skittlegirl Sound

Mesela Dünya zifiri karanlığa gömüleceğinden hızla meydana gelecek olan felaketleri göremeyeceğiz bile.

TikTok’ta söz mevzusu videoyu paylaşan Thomas Mulligan’a [@mulligan.tv] nazaran “Başlangıçta vücudunuz muhtemelen ne bulunduğunun farkına bile varmayacak.” Mulligan şu şekilde devam ediyor:

Fakat atmosferde Güneş’ten gelen ışık ışınlarını dağıtacak oksijen olmaması sebebiyle sema tamamen karardığında farkına varacaksınız.

Olacakları tanım etmeye devam eden Mulligan, yanmaya dayalı her türlü ulaşım aracının ve motorun emek vermeyi anında durduracağını ifade ederken, “Uçaklar gökten derhal düşüşe geçecek ve yollarda giden milyonlarca otomobil da emek vermeyi durduracak” diyor.

Ozon tabakası yok olacağı için…

Mulligan daha ölümcül gerçeği de dile getiriyor ve “Ozon tabakası da yok olacağı için her insanın ve her şeyin pişme süreci de başlamış olacak” ifadelerini kullanıyor. Mulligan devam ediyor:

Bunlar olurken atmosfer basıncındaki değişiklik sebebiyle kulak zarınız patlayacak. Betondan meydana getirilen her şey; binalar, köprüler ve barajlar anında çökecek. Bununla birlikte Dünya’nın kabuğu yüzde 45 oksijenden oluştuğu için tamamen çökecek ve hepimiz ve her şey aniden Dünya’nın merkezine düşmeye başlamış olacak.

Kanada’nın Vancouver şehrinde yaşayan Mulligan, ortalama 1 milyon takipçili hesabında daha oldukca uzay, teknoloji ve gelecek hakkında videolar paylaşırken Albert Einstein ve Carl Sagan benzer biçimde meşhur bilim adamları hakkında videolar da üretiyor.

Söz mevzusu viral video ise (4 Şubat itibarıyla) 9.3 milyon izlenmeye ulaşmış durumda.


Kaynak: Daily Mail / Metin Aktaşoğlu tarafınca Türkçeleştirildi

(Toplam: 1, Bugün: 1 )