[ad_1]

Duru Kurt kimdir, 2017 yılında müzik piyasasına adım atan Duru Kurt, tarzıyla gündeme oturdu. Özellikle 2018 yılında “Orda Burda” şarkısı sosyal medyada en çok konuşulan klip oldu.

Duru Kurt, 4 Ocak 1990 tarihinde Balıkesir, Bandırma‘da doğmuştur. Lise eğitimi bitene kadar Bandırma’da yaşamıştır. Akademik olarak, lisans eğitimini Business Studies alanında İngiltere‘de Bournemouth University‘de, yüksek lisans eğitimini Organisational Behaviour üzerine London School of Economics and Political Science ya da kısaca LSE olarak da bilinen London School of Economics‘de tamamlamıştır.

Duru Kurt, çocukluğundan beri müzik ile uğraşmaktadış, sonradan müziğin limitsiz imkanlarını keşfedemediğini farkederek DAW ve VSTler kullanarak dijital müzik yapmak istemiştir. Ve bu istediğini profesyonel hayata taşımıştır.

Dijital altyapılı stüdyosunda aranje, mixing, mastering yapmaktadır. Kendi ismini taşıyan müzik yapım firması ile yapımlarının kayıt tescilini alabilmekte ve dijital platformlarda dağıtabilmektedir. Kendi şarkılarına, yine kendisin söz yazmasının ve seslendirmesinin bir bütünlük kazandırdığını düşünen Duru Kurt, daha çok, yaşanmışlıklar ile bağdaşmayan, hayal gücünden yola çıkmış, arabesk olmayan, eğlenceli şarkılar yapmak istemektedir.

Duru Kurt, aynı zamanda, Türkçe-İngilizce yeminli tercümandır.

Electro-pop tarzında single ve remix çalışmalarına devam eden Duru Kurt, Digital altyapılı stüdyosunda aranje, mixing ve mastering yapmaktadır. İlk single çalışması olan “VIP” Ağustos 2017‘de yayınlanmıştır. Ardından Kasım 2017’de ikinci single çalışması olan “Paparazzi” yayınlanmıştır ve ardından Mayıs 2018‘de üçüncü single’ı “Orda Burda” çıkmıştır. Bu çalışmaların söz-müzik ve aranjesi kendisine aittir.

Albümleri :
2018 – Orda Burda (single)
2017 – Paparazzi (single)
2017 – Vip (single).

Duru Kurt kimdirDuru Kurt kimdir biyografisi toplam 3 kez okundu. Bugün ise 0 kez okundu.

[ad_2]

Source link

(Toplam: 35, Bugün: 1 )