Olağanüstü bir gıda olarak malum eşek sütünden meydana getirilen eşek sütü sabununun cilde faydalarını sizler için inceledim.

Eşek sütünden meydana getirilen eşek sütü sabunu dolayısıyla eşek sütünün faydalarını kapsıyor. Eşek sütü anne sütüne en yakın olarak malum süttür. Bolca oranda A , B1, B2, C ve E vitamini ihtiva eder. Ek olarak yüksek oranda magnezyum, kalsiyum, potasyum, fosfor, çinko, sodyum da ihtiva eder.

Eşek sütü kullananlar içinde bir kraliçe

Eşek sütü eski çağlardan beri güzellik ve sıhhat kaygıları için kullanılıyor. İyileştirme tesiri ve tedavi edici gücü olduğu söylendiğinden ilaç yerine kullanıldığını biliyoruz. Mısır Kraliçesi Kleopatra ise güzelliğini eşek sütüne borçluymuş.

700’den fazla eşekten temin edilen eşek sütü ile banyo yaptığını bilmeyenimiz kalmadı. Bundan dolayı eşek sütü hem fazlaca yararlı hem de kıymetli. Peki eşek sütünden elde edilmiş eşek sütü sabunu yararları nedir?

Eşek sütü sabununun cilde yararları

Varlıklı vitamin içinde ne olduğu ile eşek sütü yararları saymakla bitmiyor cinsten. Fakat ben gene de faydalarını saymayı deneyeyim.

Cilt lekeleri ve cilt kararmalarına iyi geliyor.

Sivilce, akne ve siyah noktalardan kurtarıyor.

Kırışıklıkları gideriyor, cildi gençleştiriyor. Sedef ve egzamaya karşı eşek sütü sabunu oldukça etkili.

Cildi nemlendiriyor ve sıkılaşmasını sağlıyor.

Alerjik bir cildiniz var ise alerjiler sonrası yaşanmış olan kızarıklık ve tahriş hissini azaltıyor.

Hücreleri yenilediği için eşek sütü yaşlılık lekelerine karşı da etkiliymiş.

Eşek sütü sabunu iyi mi kullanılır?

Eşek sütü sabununu sabah, öğlen ve akşam olmak suretiyle günde 3 kez tertipli olarak kullanmalısınız.

Bildiğimiz sabun kullanır şeklinde cildinizi ıslatıp sabun ile köpürttükte sonrasında bir 5 dakika beklemeniz öneriliyor. Sonrasında fazla ovuşturmadan bolca su ile durulayın.

Eşek sütü sabunu kullananlar ciltlerinde ferah bir his yayıldığını belirtiyor. Bu blogu okuyanlar içinde da eşek sütü sabunu kullananlar var ise lütfen bana yorumlarınızı yazın.

Öpücükler

(Toplam: 29, Bugün: 1 )