Geçen yıl Instagram Hikayeler’de reklam uygulamasını başlatan Feysbuk, günlük 300 milyon kullanıcısı olan Feysbuk Hikayeler’de de reklam uygulamasını başlattığını deklare etti.

Facebook Hikâyeler'de yeni özellik

 

Toplumsal ağ Facebook, dünyanın dört bir tarafındaki tüm Reklamverenler için Feysbuk Hikayeler’de de reklam uygulamasını hayata geçirdiğini duyurdu.

Geçen yıl Instagram Hikayeler’de reklam uygulamasını başlatan firmanın açıklamsına nazaran markalar ve reklamverenler, haber deposu ya da Instagram Hikayeler üstünden yürüttükleri reklam kampanyalarına Feysbuk Hikayeler’i de ekleyebilecek.

Potansiyel satın alan

Bu yenilikle reklamverenler Feysbuk’un öykü reklamları için sunmuş olduğu hedefleme ve ölçümleme seçeneklerinden faydalanabilecek, erişim, marka farkındalığı, video görüntülemeleri, uygulama indirme, dönüşüm, trafik ve potansiyel satın alan reklamları şeklinde halihazırda Instagram Hikayeler için kullandıkları araçları da kullanabilecekler.

Toplumsal ağ, Feysbuk Hikayeler (Feysbuk Stories) ile ilgili son istatistikleri de paylaştı. Buna nazaran 300 milyondan fazla insan her gün Feysbuk Hikayeler’i ve Messenger Hikayeler’i kullanıyor.