Bu sürem oynadığı futbol ve ekip içindeki liderliğiyle büyük bir takdir alan Dusan Tadic, beklenmedik bir zamanda kendisine ulaşan teklife yönelik yanıtını bildirdi. 

Fenerbahçe’de kariyerinin en verimli dönemlerinden birini yaşayan Tadic, Sırbistan Ulusal Ekibi formasını 106 kez giyerek, ülke rekoruna imza atmıştı. Sarı-Lacivertli forma altında ise 46 maçta 13 gol ve 13 asiste imza atan Tadic, kariyerinin en iyi sezonlarından birini geçiriyor.

TAKIMIN LİDERLERİNDEN

Sırp Yıldız, Boşnak golcü Edin Dzeko’yla beraber Sarı-Lacivertli ekibin saha içindeki liderlerinden bir tanesi konumunda bulunuyor. Ekip dostlarını yönlendirmesi ve skora isyan eden tavrıyla takımına şu ana kadar büyük bir katkı sağlıyor.

ESKİ TAKIMINDAN SÜRPRİZ TEKLİF

Fanatik’in haberine bakılırsa; Fenerbahçe’ye geldiği günden bu yana standardını konuşturan Dusan Tadic’e teklif geldi. Sırp futbolcuyu yetiştiren kulüp olan Vojvodina, 35 yaşındaki oyuncuyu geri çağırdı. Tadic için meydana getirilen çağrıda, “Geri dön. Futbolu yetiştiğin kulüpte sonlandır. Arkasından kulübe hizmetini seçeceğin bir pozisyonda devam et” ifadeleri kullanıldı.

TÜRKİYE’DE ÇOK MUTLU

Gelen haberlere bakılırsa tecrübeli oyuncu, bu teklifi reddetti. Tadic, verdiği mesajda Fenerbahçe’de geçirdiği süreden ve almış olduğu rolden dolayı oldukça mutlu bulunduğunu belirtip, kariyerinde birkaç yıl daha Türkiye’de vazife yapmak istediğini belirtti.