Galatasaray‘ın patronu Dursun Özbek, 25 Mayıs’ta yapılacak seçimli kongreye şu anki görüntüye bakılırsa tek aday girecek şeklinde görünüyor.

Özbek, Cim Bom’un 1 numaralı adı olduğu günden bu yana topluluk adına mühim işler yapmış oldu. Galatasaray’ın patronu yeni dönemde de oldukça mühim projelere imza atmak istiyor.

İlk icraatı belli

Yeni vazife döneminde Bankalar Birliği anlaşmasından çıkarak kulübü faiz yükünden kurtarmak, ekibi Kemerburgaz’daki yeni tesislere taşımak şeklinde hedefleri olan Özbek, tutanak sonrası ilk icraatını ise şimdiden belirlemiş durumda.

Buruk ile sözleşme

Fanatik’in haberine bakılırsa; Başkan, Galatasaray’ın başlangıcında kırılmadık üstün dereceli bırakmayan 50 yaşındaki teknik adam Okan Buruk’la 2 senelik yeni sözleşme imzalamaya hazırlanıyor. Galatasaray’a oynadığı futbolla Avrupa kulüplerinin dikkatini çeken Okan Buruk’a bilhassa İtalya Serie A kulüplerinden ciddi bir ilgi olduğu belirtiliyordu.

Son olarak Mertens’in Buruk’u Napoli’ye önerilmiş olduğu öne sürülmüştü. Başkan Özbek’in yapmış olduğu son görüşmede ise Okan Buruk’un oldukça net bir tavır ortaya koyup, “5. yıldızı takmadan bir yere gitmek istemiyorum” söylediği öğrenildi.

Galatasaray bu yıl mutlu sona ulaşırsa 24. kez şampiyon olacak. Sarı-Kırmızılılar, 25. şampiyonlukta ise 5. yıldızı resmen takmaya hak kazanacak.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )