Trendyol Süper Lig’de Fenerbahçe ile kıyasıya bir yarış halinde olan Galatasaray‘ın dönem içinde Fulham’dan kiralık olarak ekibine katmış olduğu Carlos Vinicius, mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

GSTV’ye konuşan Brezilyalı futbolcu; ekip içindeki atmosfer, teknik direktör Okan Buruk ve şampiyonluk hedefi hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

İşte Vinicius’un sözleri;

“NE KADAR BÜYÜK BİR KULÜP OLDUĞUMUZU ANLADIM”

“Bana gelen tüm mesajlar beni mutlu etti. Dünyanın her tarafınca doğum günüm için kutlama mesajları aldım. Oldukca teşekkür ederim. Buraya daha ulaşmadan önce taraftarların tesirini ve sevgisini hissetmeye başlamıştım. Ulaştıktan sonra da bana gösterdikleri ilgi, ilgi, kurduğumuz pozitif ilişki oldukca destek oldu. Kulübün ne kadar büyük bir kulüp bulunduğunu anlamış oldum. Geldiğim günden bu yana güzel bir ilişki kurduk, bu bizlere güç veriyor.”

“HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK”

“Yalnız Portekizce değil, İngilizce de yazışma kuruyoruz takımla. Ne kadar ilişkide bulunursak, bir arada durursak hedefimize daha yakın oluruz. Tek hedefimiz şampiyon olmak. Bu da bizim grubumuzu daha kuvvetli, daha yakın kılan şey. Başarıya bu şekilde ulaşacağımızı biliyoruz.”

“MITROGLOU MESAJLARI ALDIM”

“Kasımpaşa maçındaki golümden sonrasında oldukca bildiri aldım. Mitroglou’nun golüne benziyor diyenler oldukca fazlaydı. Ben de açıp bakmak durumunda kaldım. Onun Galatasaray’ı şampiyon icra eden bir gol bulunduğunu gördüm. Ümit ederim Kasımpaşa maçındaki gol de bizi şampiyon yapar. Yalnız o golle şampiyon olunmadığını, tüm takımın çabasıyla şampiyon olunduğunu biliyorum.”

Galatasaraylı Carlos Viniciustan Okan Buruka övgüler ve Mitroglou itirafı: Çalışması kolay biri | Golü açıp izledim

OKAN BURUK İLE ÇALIŞMASI KOLAY”

“Birlikte emek harcaması kolay biri Okan Hoca. O da üst düzey seviyede futbol oynadığı için bizlere iyi mi davranacağını oldukca iyi biliyor. İyi bir kalbe haiz. İyi bir hoca olmanın birinci şartı bence iyi bir kalbe haiz olmaktır. Bizi oldukca iyi anlıyor, ihtiyacımızı anlayarak bizlere liderlik ediyor. Onun liderliğinde şampiyon olabileceğimize inanıyoruz.”

“LİGİ EN TEPEDE BİTİRECEĞİZ”

“Doğal ki ilk hedefimiz ilk lig maçımız. Hep önümüzdeki ilk maça bakıyoruz. Hedefimiz derbiden ilkin oynayacağımız ilk maç. Sezonun bitmesine oldukca azca kaldı. Bir arada durursak, kuvvetli olursak ki oldukca kuvvetli olduğumuzu her seferinde gösterdik, bu şekilde şampiyon olup ligi en tepede bitireceğiz.”