[ad_1]

Burun estetiği operasyonları genellikle burnunda şekil ya da işlevsel bozuklukları olan kişiler tarafından tercih edilir. Sosyal medya, cep telefonu kullanımıyla fotoğraf çekiminin kolaylaşması, medyadaki ünlü kişilerin yaptırmış olduğu estetik operasyonlar burnunun şeklinden memnun olmayan hastaların estetik cerrahiye yönelmesinde oldukça etkili bir rol oynuyor. 

Burun yüzün tam ortasında olduğu için yüzü estetik açıdan çok etkilemektedir. Eğer burunda orantısızlık ya da şekil bozukluğu varsa ve kişi bundan dolayı rahatsız hissediyorsa özgüven kaybı ve mutsuzluk yaşayabilir. Bu durumda eğer istiyorsa burun estetiğinden faydalanabilir. Burundaki şekil bozukluğunun yanı sıra nefes alma ya da horlama gibi kişinin rahatsız olmasına neden olan işlevsel bir bozukluk da varsa estetik cerrahiyle birlikte tedavi edilebilir.

Burun estetiğinin faydası nedir?

Burun estetiği kararı almadan önce kişinin gerçekçi bir şekilde sebebini düşünmesi gerekir. Burun estetiği size daha fazla güven verirken ve özgüveninizi yükseltebilir ama tüm sorunlarınızı çözemez. Hayatınızdaki sorunları sadece kişinin kendisi çözebilir. Burun estetiği kendinizi fiziksel olarak daha iyi hissetmenizi ve daha sağlıklı olmanızı sağlayabilir. 

En favori buruna sahip ünlünün fotoğrafı getirilmeli mi?

En beğendiğiniz burun şekline sahip bir ünlünün fotoğrafını cerrahınıza getirmeniz nasıl bir buruna sahip olmak istediğiniz konusunda cerrahınıza yardımcı olabilir.  Ancak aynı buruna sahip olunması mümkün olmayabilir. Kişi sadece kendi burnunun daha iyi bir versiyonuna sahip olabilir. Yüzünüzün genel oranlarıyla uyumlu, karakteristik burun yapınız korunarak kişiye en uygun burun şekli tasarlanır ve uygulanır.

Burun estetiğinde risk var mı?

Bu operasyonu yapmayı düşünürken çok fazla araştırma yapmalıdır. Araştırma yapmadan ve gerçekleri bilmeden böyle bir karar alınmamalıdır. Ameliyat teknikleri, iyileşme süreci, öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Alanında uzman bir cerrah ve tam teşekküllü bir hastane tercih edilmesi de operasyonun başarısı için çok önemli bir kriterdir.
 

Op. Dr. Güncel Öztürk[ad_2]

(Toplam: 15, Bugün: 1 )