TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında TUSAŞ yürütücülüğünde düzenlenen Helikopter Tasarım Yarışması’nda öğrenciler, helikopter sisteminin operasyonel gereksinimlerini belirleyerek kavramsal tasarım aşamalarını geliştirebilme kabiliyeti kazanacak.

Helikopter Tasarım Yarışması’nda yarışmacılardan önümüzdeki 20 ila 40 senelik süreçte yolcu ve/yada kargo taşımacılığı gereksinimlerini karşılayacak operasyonel kabiliyetlere haiz, düşey uçuş yapabilen rotorlu bir hava aracı yada hava araçları sistemi kavramsal tasarımı yapılması umut ediliyor. Yarışmacılardan ek olarak tasarladıkları bu aracın nihai tasarımını, imalatını, pazarlaması ve servisini meydana getirecek kurumsal iş planını hazırlamaları da isteniyor.

Yarışmaya lisans ve lisansüstü üniversite öğrencileri ve üniversite mezunları bireysel yada ekip halinde katılabiliyor. Tasarımda hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak bu ayrıcalıklı yarışmada birincilik ödülü 100 bin TL, ikincilik ödülü 80 bin TL, üçüncülük ödülü ise 60 bin TL olarak belirlendi.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )