Hollywood kulislerinde Brad Pitt’in, Quentin Tarantino’nun son filmimizde rol alacağı söylentisi dolaşıyor.

İkili son olarak 2019 yılında yapılmış Once Upon a Time in Hollywood’da beraber çalışmış ve bu rol Pitt’e (en iyi destek adam oyuncu branşında) ilk Oscar’ını getirmişti. Film, dünya genelinde 377 milyon dolar kazanç elde etmişti.

Ek olarak Pitt, 2009 yılında yapılmış Inglourious Basterds filmimizde oynamış ve senaristliğini Tarantino’nun yazıya döktüğü 1993 yılında yapılmış True Romance’ın kadrosunda yer almıştı.

Deadline’ın aktardığı bilgiye göre Tarantino ile Pitt’in 70’lerde geçen drama ‘The Movie Critic’ için tekrardan bir araya geliyor. Los Angeles’ta geçen ve Tarantino’nun son filmi olacağı duyurulan yeni film, 1977 senesinde The Popstar Pages adlı kurgusal yayında çalışan bir eleştirmeni mevzu alıyor.

Tarantino filmin ‘bir porno dergisinde film eleştirileri yazan, hakkaten yaşamış fakat asla meşhur olmamış bir adama’ dayandığını söylüyor ve ekliyor: “Acaip kabaydı ve fazlaca sövgü ederdi. Fakat yapmış olduğu şeyler hakkaten komikti.”

Yönetmen geçen yılki Cannes film festivalinde Deadline’a yapmış olduğu açıklamada da “Ana akım filmler hakkında yazıyordu. Bence fazlaca iyi bir eleştirmendi. Alabildiğine alaycıydı” demişti. The Movie Critic’in başrol oyuncusu hakkında ise ’35 yaşlarında biri ve benim için yeni bir başrol oyuncusu’ bilgisini vermişti.

Tarantino, Brad Pitt’i ‘son büyük film yıldızlarından biri’ olarak nitelendiriyor. Sadece meşhur aktörün hangi görevi canlandıracağı (hemen hemen) bilinmiyor.


Guardian haberinden Türkçeleştirildi.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )