Honor’un yeni amiral gemisi telefonu olan Honor Magic6 Pro’nun arka kısmında oldukça kuvvetli kameralar var sadece şirket, bu telefonla fotoğraf çektiğinizde suni zekâdan bol miktarda destek alacağınızı bilmenizi istiyor.

Çin’de Ocak ayında satışa çıkan Magic6 Pro, küresel çıkışını da Barselona’da düzenlenecek Dünya Mobil Kongresi öncesinde yapmış oldu. Cihazla beraber Magic V2 katlanır telefon, Honor’un MagicBook Pro 16 dizüstü bilgisayarı ve Honor Pad 9 tablet tanıtıldı.

Arkadaki devasa kamerayı gözden kaçırmak olanaksız
Credit: Honor

Telefon, 120 Hz tazeleme oranı sunan 6.8 inçlik OLED ekranı, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi, 1 TB’a kadar depolama kapasitesi ve 16 GB’a kadar RAM’inin yanı sıra devasa 5 bin 600 mAh pili ve 80W kablolu, 66W kablosuz şarj desteğiyle hakikaten “kuvvetli”.

Arka yüzdeki kameralardan ana kamera 50 megapiksel ve f/1.4 ile f/2.0 içinde değişken diyafram açıklığı sunarken, 50 megapiksel ultra geniş açılı kameranın yanında, 180 megapiksellik periskobik telefoto kamera da 2.5x optik yakınlaştırma ile 100x dijital yakınlaştırma sunuyor ve doğal ki dijital kısım, megapiksel sayısının bu kadar artmasını elde eden unsur.

Ön kamera için de “aynı abartı” sürüyor diyebiliriz, 50 megapiksellik ön kamera f/2.0 diyafram açıklığına haiz.

Honor’un yeni Magic6 Pro’sunun ön yüzü, popüler bir telefonu hatırlatıyor
Credit: Honor

Rakamlar bir yana, bu telefonun kamerasının en garip özelliği YZ kabiliyetleri. Honor bunu “Falcon Camera System / Şahin Kamera Sistemi” olarak adlandırıyor ve içinde YZ hareket hissederek soruşturma şeklinde özelliklere haiz ve bu özellik mühim anları “tahmin edip” yüksek çözünürlüğünde olan olarak yakalıyor. Honor bunun için bir terim de bulmuş: Sportografi! Bir spor müsabakasının mühim anlarını yakalayabileceğinizi de bu şekilde konu alıyor. Konsept kesinlikle ilgi çekici, sadece işlevselliği ve uygulaması şimdilik belirsiz.

Tasarımına gelecek olursak, Honor Magic6 Pro önden, bilhassa hap şeklindeki kamera boşluğu ile iPhone’u çağrıştırıyor, sadece kıvrımlı köşeler elinizdekinin bir Honor bulunduğunu hatırlatıyor. Arkada ise büyük bir kamera çıkıntısı ise en oldukça dikkat çeken özelliği.

Telefonları birbiriyle çarpıştırmak oldukça güzel bir düşünce!
Credit: Stan Schroeder/Mashable

Şirket, Honor Magic6 Pro’nun sağlamlığını bilhassa vurguluyor ve düşmelere karşı rakiplerinden daha sağlam bulunduğunu iddia ediyor. Bunu sergilemek için Honor, Magic6 Pro’yu bir Apple iPhone ve Samsung Galaxy S24’e “gerçek anlamda” vurdukları bir video gösterdi ve videonun sonunda sağlam kalan telefon (doğal ki) Honor idi.

Sakın bunu evde denemeyin!

Honor Magic6 Pro Siyah ve Epi Yeşil renklerinde sunuluyor, Avrupa satış fiyatı 1299 Euro (ortalama 43 bin lira) ve Avrupa için ön siparişler 1 Mart’ta başlamış olacak.


Stan Schroeder’in haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi

(Toplam: 1, Bugün: 1 )