İnsansız Deniz Aracı teknolojisi için çalışacak olan gençler verilecek vazife senaryolarını başarı ile gerçekleştirecek araçlar geliştirecek. Ulusal Müdafa Bakanlığı’nın yürütücülüğünde düzenlenen yarışma gençleri geleceğin teknolojilerinde öne geçiriyor.

Uzaktan kumandalı ve/yada otonom vazife icra edebilen deniz araçlarının tasarımını, çözümleme ve üretilmesi ve geliştirilmesi mevzusunun ülke çapında daha geniş bir tabana yayılarak örneksiz araçların geliştirilmesine öncülük etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye ve yurt haricinde tahsil gören yükseköğretim (ön lisans, lisans ve lisansüstü) öğrencileri takımlar halinde katılabiliyor. Yarışmaya katılan takımların minimum 3 en fazla 15 kişiden oluşması isteniyor.

Gençlerin kıyasıya rekabet edeceği yarışmada birincilik ödülü 150 bin TL, ikincilik ödülü 120 bin TL, üçüncülük ödülü ise 100 bin TL olacak. Her yıl değişik alanlarda yüzlerce projeyle festivale damgasını vuran, Türkiye’nin geleceği olan gençler, TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları sizi bekliyor. Sen de TEKNOFEST’te yerini al!   

(Toplam: 1, Bugün: 1 )