Kısa bir süre ilkin ‘büyükbaş hayvan yetiştiriciliği’ ile gündeme gelen Mark Zuckerberg yepyeni bir hobi edinmiş görünüyor.

Meta CEO’su toplumsal medya hesabından kavisli Japon kılıcı ‘katana’ yapmayı öğrenirken çekilmiş fotoğraf ve videolarını paylaştı.

Instagram gönderilerinde Zuckerberg’in kılıç ustası Akihira Kokaji’nin rehberliğinde geleneksel samuray silahının yapımına yardım etmiş olduğu ve arkasından onu kullandığı görülüyor.

Zuckerberg fotoğraf ve videoları “Usta Akihira Kokaji ile katana yapımını öğrendiğimiz hakkaten hususi bir öğleden sonrasında. Zanaatınızı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz!” mesajıyla paylaştı.

Teknoloji CEO’su şu sıralar ailesiyle beraber Asya seyahatinde. Bloomberg’in haberine göre Zuckerberg, Tokyo’da Feysbuk geliştiricileriyle bir araya gelecek ve Meta’nın büyük dil modeli Llama ve Meta’nın Quest başlığı hakkında görüşmeler meydana getirecek; zira şirket bu alanda Apple’ın artan baskısıyla karşı karşıya. Haberde, gezinin iş dünyası ve hükümet liderleriyle buluşmak suretiyle Cenup Kore ve Hindistan’a gerçekleştirilecek ziyaretleri de kapsadığı belirtiliyor.

Ayrıca arşiv karıştırmaktan hoşlananlara bir not: Eski bir Feysbuk çalışanı Noah Kagan kitabında ex-patronunun ofiste elinde bir samuray kılıcıyla dolaştığını düşük performans gösterenleri latife yollu tehdit ettiğini yazmıştı. Şu demek oluyor ki o zamanlar hemen hemen 21 yaşlarında olan Zuckerberg’in kılıç sevdası epey eskilere dayanıyor.

Ürün tanıtım ve güncellemeleri çoğu zaman kişisel hesabından paylaşan Zuckerberg seneler içinde (bazıları hakkaten acayip olan) pek oldukça kişisel paylaşımda da bulunmuş oldu. Mesela kısa bir süre ilkin geniş arazisinde Wagyu ve Angus yetiştirmeye başladığını duyurmuş; hayvanları ‘bira ve makademya fıstığı’ ile beslediğini açıklamıştı.

CEO’luk ve dövüş sanatları derken arkasından kovboyluğa merak salan Zuckerberg paylaşımında “Sığır yetiştirmeye başladım ve hedefim dünyadaki en kaliteli kırmızı etlerinden birini üretmek” diye yazmıştı. Hayvan hakları savunucularının tepkisiyle karşılaşan Zuckerberg’in bu açıklamasına karşılık ‘Lütfen teknolojiyle ilgilenmeye devam et’ yorumları yapılmıştı.

Teknoloji milyarderinin kendi platformunu kullanarak yapmış olduğu en garip paylaşımlardan biri de ‘Apple Vision Pro & Meta Quest 3’ karşılaştırmasıydı. Normal olarak Zuckerberg ({hiç de} şaşırtıcı olmayan bir halde) Meta’nın başlığının daha iyi bulunduğunu sonucuna vardı.


Business Insider ve Bloomberg haberlerinden derlendi. Ek kaynak: NBC arşivi

(Toplam: 1, Bugün: 1 )