Karakarga Yayınları etiketiyle kitabevi raflarındaki yerini alan kitapta Mahir Ünsal Eriş’in anlatımına M.K. Perker’in birbirinden hususi çizgileri birlikte rol alıyor. Emsalsiz dili ve yalın anlatımıyla dikkat çeken Mahir Ünsal Eriş, yeni romanı Öbürküler ile gene okuyucusunun içini ısıtacak, ince mizahı ve detaylarla ördüğü hikâyesiyle yüzlerde hüzünlü bir gülümseme bırakacak…

Arka kapaktan:

Öbürküler, gecenin olur olmaz saatlerinde uykuları kaçıran, basamakları gıcırdata gıcırdata tırmanan, tel dolapları karıştıran misafirlerin romanı. Mahir Ünsal Eriş, 57 Numero’da gerçekleşen ürkütücü vakaları anlatırken, bizi Menderes’in makadam yollarda sarsıla sarsıla giden otobüsünden indirip, asfaltta yaylanan damalı Impala’ya bindiriyor. Hasan Dağı’nı solumuza aldırıp, Haydarpaşa’da denizin laciverdiyle tanışmamızı sağlıyor.

Öbürküler, bizlere 60’lı yılları, komşuluğu, darbeleri, göçleri, hevesleri, yolları; daha da oldukca, tekrar asla dönemeyen Ötekileri geri getiren, hem hüzünlü hem de gülümseten bir roman.