Yıl sonuna kadar suni zeka ve robotik kullanım oranlarını artırmayı hedeflediklerini belirten artırmayı Vakıf Katılım Genel Müdürü Mehmet Ali Akben, “Rekabetin dijitale taşınmasıyla beraber alan kişi deneyimi oldukca daha eleştiri bir ehemmiyet kazanmış durumda. 2023’te bilhassa uzaktan alan kişi edinimi mevzusunda gerçekleştirdiğimiz iyileştirmeler sonucunda alan kişi olma süresini 4 dakikaya kadar düşürdük. Ek olarak gene yıl içinde tüzel kişiler için uzaktan alan kişi edinimi sürecini başlatan ilk finans kurumu olduk. Dijital kanallardan kazanılan alan kişi sayımız ise bundan önceki yıla gore 5 kat artış gösterdi.” dedi.

Akben, müşterilerinin en iyi deneyimi yaşama isteği ve tercihleri doğrultusunda, tasarladıkları her süreci ve sundukları her hizmeti, mobil bankacılık başta olmak suretiyle dijital kanallarda da ele aldıklarını söyleyerek dijital bankacılık mevzusuna verdikleri önemin altını çizdi.

2023’ün dijital yayınlarını güçlendirdikleri ve müşterilerinin dijitalleşme oranını artırdıkları bir yıl bulunduğunu söyleyen Akben, 2024 yılı hedeflerine ilişkin, “Bu yıl, hizmetimizin kapsamını genişletmek ve daha geniş kitleleri dijital yollarla bankamıza kazandırmak istiyoruz. Bununla birlikte veriyi merkeze alan iş yapış kültürünü devam ettirerek, suni zeka ve robotik kullanımını da bu doğrultuda artıracağız. Dijitalleşme hedeflerimizi daha ileri seviyelere taşıyabilmek adına belirlediğimiz ‘Dijital Olgunluk’ seviyemizi 2024 senesinde, daha da yükseltecek, gelişen teknolojiye uygun bir halde müşterilerimizin beklentilerine en etkili ve süratli şekilde cevap vermeyi sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )