[ad_1]

Ad Soyad: Mehmet Ersoy Nereli: İstanbul Burcu: Meslekler: , Ölüm Tarihi: 6 Okundu

Mehmet Ersoy kimdir, 9 Temmuz 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kültür ve Turizm Bakanı olarak atandı.

Mehmet Ersoy, 1968 yılında İstanbul’da doğmuştur. Murat Ersoy adında ikiz kardeşi vardır. İstanbul Alman Lisesinin ardından, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Mehmet ıllarında okul turları düzenleyerek turizm sektörüne adım attı.

Mehmet Ersoy, ikiz kardeşi Murat Ersoy’la birlikte 1991 yılında ETS Tur‘u kurdu. Etstur’un Yönetim Kurulu Başkanıdır. Etstur’un ardından 2000 yılında kurduğu Voyage Otelleri, 2001’deki girişimi Didimtur, 2006’da açtığı Jetset ve ucuzabilet ile turizme pek çok marka kazandırdı. 2011’in Mayıs ayında hizmet vermeye başlayan oteli Maxx Royal Belek ve akabinde açılan Maxx Royal Kemer ile turizmdeki atılımlarını sürdürdü.

Aynı zamanda Akdeniz’in en iddialı golf sahalarından Montgomerie Maxx Royal’i bünyesinde bulunduran tesis, 2013 yılından bu yana dünyanın en prestijli turnuvalarından biri olan European Tour Turkish Airlines Open finallerine de üst üste 3 yıl boyunca ev sahipliği yaptı.

2012 yılında cruise sektörüne yatırım yaparak, Türkiye’nin tek cruise gemisi işletmecisi oldu. 2017’de online rezervasyon platformu odamax.com’u hayata geçirerek, dünyanın dört bir köşesinden 200 bine yakın tesis sağlamaya başladı. Ersoy kardeşler yıllar içerisinde ETS Tur’u Türkiye’nin en büyük turizm şirketlerinden biri haline getirdi.

Mehmet Ersoy, Pervin Ersoy ile evlidir ve Mehmet Reşat ve Aslan Can adlarında iki çocuğu vardır.

9 Temmuz 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kültür ve Turizm Bakanı olarak atandı.

[ad_2]