Finansal teknoloji girişimleri kuran, bu girişimleri geliştiren ve büyümeleri için lüzumlu stratejilerle etken olarak güçlendiren girişim kurucu teknoloji şirketi Pionr, KOBİ’lerin değişik gereksinimlerini karşılamayı ve karşı karşıya kaldıkları zorlukların kolayca üstesinden gelmelerini sağlamayı amaçlayan finans çözümü Norma’yı satın aldı. Şirket, satın almanın peşinden Norma’yı yeni özelliklerle daha geniş bir kesime hitap edecek şekilde müşterileriyle tekrardan bir araya getiriyor. Pionr, Norma ile 2024 senesinde 585.000, 2025 senesinde 2,2 milyon, 2026 senesinde 4,5 milyon ve 2027 senesinde ise 12 milyon işlemle mühim bir kilometre taşına ulaşmayı hedefliyor.

Fintek sektörünün önde gelen oyuncularından Pionr, KOBİ’lerin finansal gereksinimlerine değişik bir yaklaşım getiren ve yenilikçi çözümleriyle dikkat çeken Norma’yı satın aldığını duyurdu. Pionr, Norma ile ufak ve orta ölçekli işletmeler olarak adlandırılan mikro kuruluşların ticari hesap açılışı, kart ve para transferleri, satmaca takip edeni şeklinde temel finansal işlemlerini tek bir platform üstünden yönetmelerine olanak sağlamayı hedefliyor. Norma müşterileri, şirket kuruluşu ve sanal ofis kiralama şeklinde hizmetleri de uygulama üstünden kolayca ve zahmetsizce gerçekleştirebiliyor. TR IBAN hesabı ve Norma Visa Card üstünden 7/24 FAST ve EFT ile kolay ve parasız para transferi yapmak da mümkün hale geliyor.

KOBİ’ler Norma ile ticari krediler, dijital sigorta, mobil POS ve parasız sadakat programından da yararlanabiliyor. Tüm bu işlemler birbirine entegre bir halde çalışıyor ve işletmeler finansal durumlarını tek bir ekrandan denetim altında tutabiliyor. Minik ve orta ölçekli işletmelerin temel problemlerine çözüm getiren Norma, müşterilerin gereksinimlerini tek bir noktadan karşılama ve iş süreçlerini geliştirme fırsatı sunuyor, işletmelerin kendi potansiyellerine odaklanmalarını sağlayarak daha verimli bir geleceğe yol açıyor.

KOBİ’lerin benzersiz gereksinimlerini karşılamada öncü bir güç olan Norma’nın Pionr bünyesine katıldığını açıklamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Pionr Kurucusu Yakup Sezer, “Pionr olarak mikro işletmelerin yeterince kıymet görmediklerine ve bu alanda ciddi bir boşluk olduğuna inanıyoruz. Biz kendi işini kuran bir mikro işletmenin kuruluşundan itibaren tüm gereksinimlerini tek bir yerden yönetebilmesini ve bu öngörülerle gelecekte de finansal bir otopilot şeklinde bazı servislerin otomatikman gerçekleştirilebilmesini istiyoruz. 2024 senesinde 585.000, 2025 senesinde 2,2 milyon, 2026 senesinde 4,5 milyon ve 2027 senesinde ise 12 milyon işlemle mühim bir kilometre taşına ulaşmayı hedefliyoruz.”, dedi.

Minik ve orta ölçekli işletmelere yeterince odaklanılmıyor

Faaliyetlerine yeni başlamış olacak ya da halihazırda etkinlik gösteren ufak ve orta ölçekli işletmeleri için geleneksel bankacılık hizmetlerinin ötesine geçen kapsamlı bir finans ürünleri platformu sunduklarını belirten Pionr Kurucusu Yakup Sezer, “Norma olarak ticari bankacılığı bir adım öteye taşıyoruz ve kredi, mobil POS, açık bankacılık şeklinde çözümlerimizin yanı sıra hesap yönetimi, kart hizmetleri, para transferi, satmaca düzenleme ve muhasebe şeklinde kapsamlı hizmetler sunarak iş dünyasının gereksinimlerini karşılama mevzusuna odaklanıyoruz.

Kısa sürede küresel pazarda etkinlik gösteren şirketlerin ve kişi firmalarının da finansal gereksinimlerini karşılamak suretiyle direkt banka hesapları ve internasyonal para transferleri şeklinde hizmetler sunacağız. Hedefimiz, işletmelerin internasyonal düzeyde hususi bankacılık çözümlerine ulaşmalarını sağlamak ve finansal gereksinimlerini en süratli ve kolay şekilde karşılamak. Ülkemizdeki kişi firmalarına, ufak ve orta ölçekli işletmelere kıymet katacak bu satın almayla finansal deneyimi daha da üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Norma’yı yeğleyen işletmelerin sayısı her geçen gün artıyor

Norma’nın şu an 15 bin kullanıcısı bulunuyor ve temel bankacılık, ön muhasebe, finans danışmanlığı, açık bankacılık, e-dönüşüm çözümleri, şirket kaydı ve sanal ofis adresi şeklinde alan kişi odaklı yeniliklerle bu sayı her geçen gün artıyor. Gelecek aylarda mobil POS ile direkt bağlantılı ödemeler, e-fatura finansmanı, süratli dijital sigorta, Norma Sadakat şeklinde çözümlerle verilen hizmetin kapsamı daha da genişletilecek. Şirket, uzun solukta işletmelerin finansal yönetimde başlıca yardımcıları olmayı hedefliyor.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )