ortac-orvent-basinc-denegeleme-sistemleri

Sektör profesyonelleri ve tüketicilere, değişik endüstriyel alanlarda kullanılan Kablo Rakorlarına ilişkin, detaylı bir rehber sunan Ortaç bu ay, Orvent Tazyik Dengeleme Sistemlerini konu alıyor.

Dışa bağımlılığı ortadan kaldırarak üreticilerimizin dünya pazarındaki rekabet enerjisini arttırmak suretiyle, çeşitli endüstriyel sektörlerin değişiklik ve gelişimine uygun olarak geliştirip piyasaya sunmuş olduğu Orvent, bilhassa güneş enerji sistemleri ve elektrikli araç batarya sistemleri sanayisinde öne çıkıyor.

Ortaç Orvent tazyik dengeleme sistemleri havalandırma rutubet rakorları ve tapaları, çevre şartlarına dayanıklı olması ihtiyaç duyulan dış mekan IP özellikli cihazlarda etkili bir çözüm sunar.

Orvent ventil rakor ve tapalar, su ve toz geçirmeyen yapısı yardımıyla hava ile aygıt içinde oluşan basıncı dengeleyerek, ürün ömrünü uzatır.

orvent-basinc-dengeleme-sisteminin-calisma-sekli

Orvent Rakor ve Tapaların Özellikleri

Plastik havalandırma rutubet rakorları, paslanmaz & pirinç havalandırma rutubet rakorları, plastik havalandırma rutubet tapaları, paslanmaz & prinç havalandırma rutubet tapalarından oluşan Orvent;

  • Hammadde: Polyamid PA6 V2 – Nikel kaplı Prinç – Paslanmaz 303-304-316L,
  • Havalandırma: Acrylic Co-Polymer on Nylon Support (Hydrophobic- Oleophobic)
  • Bağlantı Dişi: Metrik (EN 60423), PG (DIN 40430)
  • Isı Aralığı: -20 °C +100 °C / -40 +150 °C (kısa süreler için)
  • Koruma Sınıfı : IP68

Niçin Orvent’e İhtiyacımız Var?

İklim farklılıklarının bununla beraber getirmiş olduğu hava değişimlerinden dolayı oluşan tazyik farklılıkları LED armatür ve elektrik bağlantı kutularının içinde bağıl neme bağlı yoğuşmaya sebep olur. Ventil rakor ve tapa kullanılan ürünlerde, oluşan rutubet süratli bir halde tahliye edilmiş olduğu için yoğuşma engellenir.

Ek olarak tazyik farklılıklarına yol açan bir öteki etken, LED armatür yada elektrik bağlantı kutularının açılış/kapanış ve hava, deniz yolu ile üretim yerinden montaj yerine ulaşım esnasında, kendi içinde gösterdiği ısı değişimlerine bağlı tazyik sapmalarıdır.

LED armatür yada elektrik bağlantı kutularındaki basıncı durağan(durgun) tutma zorluğu ve buna tedbir almak adına izole edilmeleri için ihtiyaç duyulan işçilik ve öteki maliyetler, ekonomik açıdan pahalı bir çözüm olmaktadır.

Tüm bu işlemler hem de ürünün toplam ağırlığını arttırır ve herhangi bir arıza durumunda onarım işlemini zorlaştırır.

Orvent ventil rakor ve tapaları, tüm bu zorlukları ortadan kaldırır ve ekonomik çözüm sunmuş olduğu şeklinde cihazın ömrünü de uzatır. Cihazın içindeki basıncın artmasını engelleyerek, sağlamış olduğu hava sirkülasyonuyla ısı yükselişini engeller.

Ortamdaki neme bağlı oluşabilecek negatif tesirleri minimuma indiren hatta tamamen etkisizleştiren Orvent, gaz, buğu, hava şeklinde elementleri geçirir, su ve toz  geçirmez.

Aydınlatma ürünlerindeki neme bağlı yoğunlaşma ve buharlaşma sorunlarını ortadan kaldırarak periyodik temizlik maliyetlerini minimumuma indirir. Anti titreşim koruması elde eden hususi durumunun yanı sıra, lüzumlu hallerde UV dayanımı sağlama özelliği de optimize edilebilir.