1 su bardağı su ve yarım paket margarini tencereye koyup kaynamaya başlayınca 1 su bardağı unu kaynayan karışıma ekleyin. Hamur kendini çekip helva kıvamına gelinceye kadar ocakta 3-4 dakika pişirin. Ocağın altını söndürdükten sonra iyice ılınınca yumurtaları tek tek mixerle karışıma yedirin. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine birer tatlı kaşığı hamurdan koyun. Sıcak fırına verin. Pişme esnasında kesinlikle fırının kapağını açmayın.

Çünkü hamurlar yapışıyor. (Hamur işlerinde sürekli olarak elektrikli davul fırın kullanıyorum. çokta iyi sonuç alıyorum.) Profiterol hamurlarına patoşa hamuru deniyor. Pişen patoşalarınızı bir kenara alın. Kremasını yapmaya başlayın. Bunun için 1 kg süt, 3 çay bardağı un ve 5 çay bardağı şekeri ocakta muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirin.

Ocaktan alınca içine yarım paket margarini mikserle 5 dk kadar çırpıp yedirin. Patoşalarınızın yan taraflarını bıçak yardımıyla ufak bir miktar kesin. 1 kaşık krema alın kesiklerden içeriye yerleştirin. Daha sonra patoşalarınızın kenarlarını dövülmüş fındığa batırın. Bu işlem bitine 1 paket hazır çikolata sosunu (Dr.Oetker kullandım) Üzerindeki tarife göre uygulayıp profiterollerin üzerine dökün. Dilerseniz hindistancevizi ve çam fıstığı ile servis edebilirsiniz.

Yarım paket margarin (Sana yağ kullandım)
1 su bardağı su ve un
4 yumurta
1 paket çikolata sosu
1 avuç dövülmüş fındık içi
Kreması için:
1 kg süt
3 çay bardağı un
5 çay bardağı şeker
Yarım paket margarin

(Toplam: 73, Bugün: 1 )