Türkiye’nin etkinlik izni almış ilk alternatif yatırım fonu yönetim şirketi Re-Pie Portföy, yeni teknoloji temelli yeni nesil iş fikirlerine yatırım yapmayı sürdürüyor. Bugüne dek, fintech, nesnelerin interneti, eğitim, enerji, sıhhat ve gayrimenkul şeklinde gelişme potansiyeline haiz alanlarda yatırım yaparak Türkiye girişim ekosisteminin gelişmesine katkı elde eden şirket, şimdi de Vimesoft’a yatırım yapmış oldu.

Re-Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ali Ergin yeni yatırımları ile ilgili olarak şunları söylemiş oldu: “Vimesoft, pandemi süreci ile beraber kaos ortamını fırsata çeviren, çevik ve start-up ruhu taşıyan gelişme potansiyeli yüksek bir girişim. Yatırımımızla beraber kendileri ile ortak hedefler çerçevesinde bir araya gelmekten son aşama mutluyuz. Önümüzdeki dönemde teknoloji ve yenilikçilik odaklı iş modellerine yatırım halletmeye devam edeceğiz. Fintech, deeptech, sıhhat teknolojileri, akıllı şehirler, oyun sektörü, yenilenebilir enerji teknolojileri ve endüstri yatırımları şeklinde alanlar odağımızda olacak.”

Vimesoft Kurucu Ortağı ve CEO’su Mükremin Sarıer: “Pandemi sonrası yeni kontakt ve etkileşim yöntemlerine adaptasyonun hızlandığını ve durağan(durgun) emek harcama ortamlarından hibrit çalışmaya geçişi görüyoruz. Yolculuğun yeni başladığına ve doğru zamanda, doğru yerde olduğumuza inanıyoruz. Re-Pie’ın aramıza katılmasıyla artık daha güçlüyüz. Aldığımız yatırımı, büyümemizi devam ettirmek ve ürünlerimizin geliştirme sürecini hızlandırmak için kullanacağız.”

Mükremin Sarıer

ODTÜ Teknokent’teki Ar-Ge merkezi ve İstanbul ofisi ile çalışmalarına devam eden Vimesoft, video konuşma, kurumsal video (canlı gösterim ve video portal) ile uzaktan öğrenme sistemlerinin en iyi özelliklerini tek platformda entegre olarak bir araya getiriyor. Hem on-premise (müşterilerin kendi lokasyonunda) hem de cloud ortamında bu hizmeti sağlayabilmesiyle rakiplerinden farklılaşan Vimesoft, kamu ve finans kurumları ile hususi sektördeki 20’den fazla büyük ölçekli müşteriye ve ortalama 200 bin son kullanıcıya hizmet veriyor.