[ad_1]

Hayır, yukarıda gördüğünüz fotoğraf bir photoshop uzmanı tarafından tasarlanmış render’lara ait değil. Bu fotoğraflar lüks otomobilleri “uzatması” ile bilinen Alman modifiye ekibi Klassen’in Cullinan’ına ait ilk fotoğraflar.

Websitelerinde Mercedes-Maybach S-Serisi, Range Rover Autobiography, Bentley Bentayga ve Mercedes G-Serisi modellerinin uzatılmış versiyonlarını bulmak mümkün. Firma şimdilerde Rolls-Royce’un ilk SUV modeline de LWB operasyonu uyguluyor. Ortasından 1016 milimetre uzatılan Cullinan bu değişim ile birlikte aks aralığını 3295 milimetreye, toplam uzunluğunu ise 6357 milimetreye çıkarıyor.

Bunu da oku

Klassen özel üretim Cullinan modellerinin ilkini Mobile.de üzerinden 1.8 milyon €’ya satışa çıkarmış durumda. Güncel kur ile beraber bu fiyat 12.5 milyon TL’ye tekabül ediyor. Standart Rolls-Royce’un giriş modellerinin Amerika’da 325.000 $’a (2 milyon TL) alıcı bulduğunu belirtelim.

12 milyon TL’lik fiyatın içerisinde -9. seviyeye kadar yükseltilebilen- zırhlı sistem de bulunuyor. Firma ses geçirmez duvarlar, Bang & Olufsen ses sistemi, LED ışıklandırma ve mutlimedia sistemi gibi pek çok donanımı da model ile beraber sunuyor. Mobile.de’de bulunan ilana göre bu fonksiyonların tamamına bir iPhone ile erişmek mümkün.

Klassen’in henüz Rolls-Royce Cullinan’ı LWB’ye çevirmediğini belirtelim. Firma siparişin ardından bu işlemin 6 ay sürdüğünü ifade ediyor.

Kaynak: Klassen / Mobile.de

[ad_2]