Saç Dökülmesi Hakkında Bilgi

Erkekler ve kadınlarda, yaşlılık veya genetik kaynaklı sebepler sonucu oluşabilecek hormonal değişiklikler görülebilir, saç dökülmesi zaman içinde saç kaybı problemi olarak adlandırılır. Ayrıca, travma, yanık ve çeşitli cilt hastalıkları da saç kaybına neden olabilir. Saç insanlarda fiziksel değişiklikler üzerinde kaybı ve dolayısıyla psikolojik sorunlara yol açabilir. Bu kaybı tersine çevrilebilir değildir, fakat, bir saç ekimi ile saç elde edilebilir.

Günde 50-100 görünümünde bir tıbbi açıdan tüm saç dökülmesi için oldukça normaldir.Gün boyunca, bu konuda erkeklerde saç dökülmesi sorunu saç dökülmesi olarak kabul edilir.

Saç dökülmesi çeşitleri vardır, saç kaybı tıbbi adı:

1) en sık görülen erkek tipi (androgenetik) saç dökülmesi, tipi denir. Androjenik alopesi, saç dökülmesi, saç seyrelmesi baş ve tapınaklar üstünde başlar. Erkek tipi saç dökülmesi, saç olan kişilerde 20′li yaşlarda incelme başladılar ve sonuçta insanlar yaşla birlikte kaybolur, saç tamamen üst, yan doldurulur ve arka baş saç gitti. Androjenik alopesi genetik kökenli, bir adam anne ve babasına geçer. Bu kaybı, bu tip normal bir deşarj genetik kökenli kaybı farklı olduğu ve önlenmesi mümkün değildir. Buna ek olarak, erkeklik hormonu, veya yaşlılık androjenik alopesi nedeni olabilir.

2) 2, daha sonra saç kaybı, uzunsüreli ateş, şiddetli enfeksiyon, büyük bir ameliyat ya da stres genel etkileri, ve 2 birtelogen effluvium tipi denir. Kadınlarda saç kaybı, bu tür bir kısmı Doğumdan sonraoluşur. Bu gebelik ve doğum nedeni sırasında ani hormonal değişikliklerin sebep olduğu bir durumdur.

3) Bazı ilaçlar insanlarda saç dökülmesine neden olabilir.

4) Özel olarak, kanser gibi bazı hastalıkların tedavisinde saç kaybına neden olabilirler.

5) mantar hastalıkları, düz deri saçları ile homojen olmayan otverstiya.Infektsii nedenlerineden kafa derisi üzerinde kafa derisi tinea kırılmış ve yağ kaybolur.

6) saç dökülmesi, başka tür yaralanma nedeniyle saç dökülmesi türü. Böyle forseps gibiatık ısı, uygulanması, örneğin, saç, saç, saç, sert kimyasallar veya cihazın bu tür saç dökülmesi nedenleri türü olarak insanlar gider bırakın.

(Toplam: 21, Bugün: 1 )

Leave a reply:

Site Footer

Sliding Sidebar