Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Saç Ekim Merkezi Uzmanları, DHI doğrusu tıraşsız saç ekim tekniğinin bu endişeleri giderdiğini belirtiyor. Tıraşsız saç ekimi tekniği, doğrusu DHI saç ekim tekniğinde saç folikülleri aynı klasik FUE tekniğinde olduğu şeklinde mikro motorlar yardımıyla ense kökünden nadiren de olsa sakal ya da göğüsten alınıp saçın döküldüğü ve seyreldiği bölgelere ekilir. Tıraşsız saç ekim tekniğinin öteki tekniklerden farkı ise işte tam da bu noktadan sonrasında başlıyor.

Tıraşsız saç ekiminde yara izi oranı ve riski düşüktür

Tıraşsız saç ekim tekniğinde kullanılan hususi teknik günümüzde mevcut olan tekniklerden oldukca daha gelişmiş bir teknolojiyle çalışır. Bu teknikte birinci hedef neşter ya da dikiş kullanmadan ve kafa derisinde delik açmadan yaşam boyu garantili saç ekimi işlemi gerçekleştirmektir. Tek bir seansta tamamlanan bu prosedürle daha naturel görünen ve oldukça yoğun saçlara haiz olmak mümkün.

Saç kökleri direkt olarak ekilir

Tıraşsız saç ekimi tekniği uygulamasındaki temel fark, son birkaç yıl içinde geliştirilmiş saç ekim kaleminin kullanılmasıdır. İnceliği 0.6 mm ve 1 mm içinde değişen cerrahi kalem ile alınan greftler ayrıştırılıp temizlendikten sonrasında kafa derisine herhangi bir kanal açmaksızın direkt olarak nakledilir. Uygulaması öteki yöntemlere bakılırsa daha çok dikkat, duyarlılık ve emek gerektiren bu teknik saç ekim hastalarına göz ardı edilemeyecek oldukca sayıda avantaj sunar.

Tıraşsız saç ekiminin avantajları

Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları “Saç ekim kaleminin ince uçlu yapısı yardımıyla saç nakli daha sık ve daha süratli gerçekleştirilebilir. Bu kalemle saçların çıkma yönü istenildiği şeklinde belirlenebilir. Böylece saça daha naturel bir görünüm vermek kolaylaşır. Saç ekilecek bölgede kanal açmak lüzumlu olmadığı için mevcud sağlam saç kökleri nakil esnasında herhangi bir halde zarar görmez. Kanal açılmaması yardımıyla kesi ve dikiş atılmaması kanama riskini mümkün olduğunca en aza indirir. Böylece iyileşme süreci oldukca daha kısalmış olur. Ekilen saç köklerinin tutunma oranı oldukca daha yüksektir. Ekilen yeni saç kökleri daha süratli uzamaya adım atar. Bunun sebebi ise saç kökleri bekletilmeden ekildiği için hücre bölünmesinin kalmış olduğu yerden devam etmesidir. Saç alım işleminin gerçekleştirildiği donör bölge oldukca azca zarar görür. Bu yüzden bu bölgede de iyileşme daha süratli olur. Alındaki saç çizgisi ve sıklığı 3D tasarım cihazlarıyla planlanarak yapılır. Bu sayede oldukca daha naturel bir görünüm elde edilebilir. Tıraşsız saç ekim tekniğinde de acı hissini yok etmek için lokal anestezi uygulanır. Hasta operasyon süresince rahatça film izleyebilir ya da kitap okuyabilir. Operasyondan sonrasında ise günlük hayatına asla ara vermeksizin dönebilir.

Tıraşsız saç ekimi tekniği saç tasarımında esneklik sağlar

Saç ekiminde doğru tekniğin seçilmesi sağlayacağı esneklik açısından oldukca önemlidir. FUE ya da DHI şeklinde tıraşsız saç teknikler ile saç kökleri teker teker alınıp kanal açılmadan ekildiği için ön saç tasarımındaki kıvrımlarda oldukca daha yüksek başarı sağlanır. Bu sayede saç yoğunluğu da daha doğru bir halde belirlenebilir. Günümüzde saç ekiminde 3D tasarım cihazlarından faydalanıldığı için hasta saç tasarımını ve ön saç çizgisinin iyi mi olacağını operasyondan ilkin görebiliyor. Bu hem saç ekimi ekibi hem de hasta için oldukca mühim bir avantaj sağlıyor.

Bu kriterler göz önünde bulundurularak saç ekimi kişiye hususi tasarlanırsa ve saç naturel görünecek şekilde tekrardan yapılandırılırsa kişinin operasyon geçirdiği belli bile olmaz. Saç ektirecek hastaların naturel görünümlü ve başarı göstermiş bir saç ekimi yaptırabilmeleri için saç ekimi ekibini ve ameliyatın yapılacağı sıhhat merkezini özenle seçmeleri tavsiye edilir.

(Toplam: 16, Bugün: 1 )