Deniz, güneş, havuz suyu derken saçlar matlaşır, renkleri akar ve cansız bir görünüme bürünürler. Boyası akmış, cansız saçlarla tatilinizi sönük geçirmenizi istemiyoruz. Bu nedenle size, saç renginizi korumanız için altın değerinde önerilerde bulunuyoruz. Pratik ama etkili yöntemlerimizi denemenizi ısrarla tavsiye ederiz.

Cildiniz için gösterdiğiniz özeni, saçlarınız için de göstermelisiniz. Saçlarınız için en pahalı ürünleri alıp kullanmak, onlara çok iyi bakıyorsunuz anlamına gelmez. Önemli olan, saçlarınızın durumuna cevap verecek ürünleri bulmanızdır. Saçlarınız gölgeli, röfleli veya boyalıysa; ona uygun özel olarak üretilmiş ürünleri seçmeye özen göstermelisiniz.

Bol miktarda şampuan kullanmak, saçların daha çok temizlendiği anlamına gelmez. Aksine bu durum, saç renginizin akmasına ve saçlarınızın matlaşmasına neden olur.

Kimyasal maddelerden ve dış etkenlerden saçlarınızı arındırmak ve daha güçlü olmasını sağlamak için renk koruyucu maskeleri kullanabilirsiniz. Bu tip ürünleri, özellikle saçlarınızın uç kısımlarına uygulamayı unutmamalısınız.

Saç renginin akmasının bir nedeni de maalesef sudur. Banyo yaparken direkt olarak duş başlığının altında yıkanmak, saçların zarar görmesine neden olur. Çünkü su, herhangi bir filtreden geçmez ve çok hızlı bir şekilde saçlara düşer. Duş başlığınıza bir filtre takabilirsiniz. Ayrıca banyo yaparken suyun sıcaklığını da iyi ayarlamanız gerekir.

Saçlarınızı parlatmak için renk koruyucu ve ışıltı veren spreyleri kullanabilirsiniz. Saçınıza sıktığınız anda doğal bir ışıltı ve parlaklık görünecektir. Böylece hem saç renginiz korunacak hem de saçlarınız ışıl ışıl olacaktır.

Cildinizi olduğu gibi saçlarınızı da güneşin zararlı etkilerinden korumalısınız. Spreyli şişelerde bulunan ürünleri kullanmak hem çok pratik hem de oldukça etkili. Böylece saçlarınızın güneş ışınlarına maruz kalarak, renklerinin açılmasını önlemiş olursunuz.

Havuz suyu ve deniz suyu çeşitli kimyasal ve sonradan mikroba dönüşebilen mineraller içerebiliyor. Bu maddeler, saçların kaskatı olup renginin akmasına neden oluyor. Saçlarınızı bu olumsuz durumdan kurtarmak için, bebe yağı kullanabilirsiniz. Havuzdan ya da denizden çıktıktan sonra duş alıp, saçlarınıza bebe yağıyla masaj yapmanızı öneririz.

(Toplam: 19, Bugün: 1 )