Türkiye’de ev tipi dikiş makineleri, endüstri tipi dikiş makineleri, ütü sistemleri, dikişle ilgili her türlü aksesuar ve yedek parçadan oluşan ürün portföyü ile etkinlik gösteren Singer, 2023 senesinde devletimizde yüzde 33 gelişme gerçekleştirdiğini deklare etti. Singer Türkiye Genel Müdürü Sinem Kınran Parlak, Singer Türkiye’nin, bu gelişme rakamı ile firmanın global sıralamasında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin birincisi konumuna geldiğini söylemiş oldu. Kınran Parlak, “Singer Türkiye’nin, Singer Global içinde nüfusa ve gelir seyisine oranla gelişme hızında zirveye yerleştiğini söyleyebilirim.” dedi.

2023’te Türkiye’de 160 bin ürün satışı…

Singer Türkiye, 2023’te ev tipi dikiş makinesi pazarında net bir gelişme gerçekleştiği bilgisini paylaştı. Şirket, 2023 senesinde devletimizde 160 bin civarında ürün satışı gerçekleştirirken, en oldukca mekanik makineler tercih edildi. Bunu elektronik makineler, overlok makineleri ve nakış makineleri izledi.

Singer, ütüleme sistemlerinde Türkiye’de üretim için düğmeye bastı.

1904 senesinde İstanbul İstiklal Caddesi’nde açmış olduğu bayilik ile Türkiye’de bayiliği bulunan ilk marka olan Singer, 2024’te ülkemizdeki 120. yılını kutlamaya hazırlanıyor. O günden günümüze ürün portföyünü devamlı geliştiren Singer, dikiş makinelerinin yanı sıra makine iğnesi, dikiş ayakları, makas eşitleri, patchwork malzemeleri şeklinde dikiş takıları ile de seçeneklerini artırıyor. Singer‘in bir öteki ürün grubunu ise buharlı kazanlı ütü, buharlı düzleştirici modelleri ve el tipi buharlı düzleştirici şeklinde ürünlerin yer almış olduğu ütü varyantı oluşturuyor. Dikiş makinesi haricindeki bu varyantlar, Singer Türkiye‘nin toplam cirosunun %10’una karşılık geliyor. Şirket, 2024 senesinde ise ütüleme sistemlerinde Türkiye’de üretim gerçekleştirmek için çalışmalara başladığını duyurdu. Singer Türkiye Genel Müdürü Sinem Kınran Parlak, emekler başarıya ulaşmış olduğu takdirde devletimizde üretim yaparak istihdama da katkı sağlayabileceklerini söylemiş oldu.

Singer Türkiye cirosunun yüzde 40’ı online alışverişten…

Singer, bugün bayilerinin ve satış noktalarının yanı sıra internetten de mühim oranda satış gerçekleştiriyor. İnternetten alışverişin her gün büyüyen bir trend bulunduğunu vurgulayan Sinem Kınran Parlak, kendi web sitelerinden gerçekleştirdikleri satışın yanı sıra e-ticaret sitelerinden de ciddi adetlerde satış icra eden bayilerinin bulunduğunu söylemiş oldu. Kınran Parlak “Şu an onlarla beraber senelik ciromuzun yüzde 40’ı web satışlarından geliyor.” dedi.

“Dikiş makineleri hayatımızda olmaya devam edecek…”

Bir dönem Türkiye’de çeyizlerin eğer olmazsa olmazı olan dikiş makineleri, günümüzde hobi sektörünün vazgeçilmezleri içinde… Sinem Kınran Parlak, bu durumu şu sözlerle deklare etti, “15 yıl ilkin Türkiye’de sayılı üniversitede moda tasarım kısmı varken, günümüzde neredeyse her üniversitede bu bölüm mevcut… Gençler ürün yaratmaya ve giysilerinde farklılık yaratmaya oldukca daha meraklı. Artık insanoğlu hepimiz ile aynı giysileri giymek yerine, kendi yaratıcılıklarını kullanmayı tercih ediyor. Bu bile dikiş makinelerinin daima hayatımızda olacağının en büyük göstergesi. Hem bir hobi edinmek için hem de evlerde ergonomik bir destek anlamında dikiş makineleri hayatımızda olmaya devam edecek.”

(Toplam: 1, Bugün: 1 )