Ülke genelinde uygulanan 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin bitimine 1 gün kala Tekirdağ’dan İstanbul yönüne doğru trafik yoğunlaştı. Tatillerini Saros Körfezi kıyısında ve Çanakkale tarafında geçirenler, İstanbul’a dönmeye başladı.

İstanbul’a sınır Marmaraereğlisi kazasının Yenice Kavşağı’nda bazen uzun vasıta kuyrukları oluştu. Polis ve jandarma ekipleri, mühim noktalarda önlem alıp trafik akışını sağlamış oldu.

Tatilcilerin dönüş yolculuğu sürüyor... İşte yollardaki son durum

Yetkililer, İstanbul yönüne doğru yaşanmış olan yoğunluğun akşam saatleri ve yarın da artarak sürmesinin beklendiğini belirtti.

Tatilcilerin dönüş yolculuğu sürüyor... İşte yollardaki son durum

BURDUR’DA TRAFİK YOĞUNLUĞU

Tatilin son gününü beklemeden eve dönmek için yola çıkanlar, Burdur- Ankara D-650 karayolunda vasıta yoğunluğu oluşturdu. Kavşak ve trafik ışıklarında uzun vasıta kuyrukları meydana geldi. Trafik ekipleri kavşaklarda tedbir aldı. Kentin değişik bölgelerinde uygulama meydana getiren takımlar de sürücüleri güvenlik kemeri kullanımı, hız limitlerine uymaları mevzusunda uyardı.

Tatilcilerin dönüş yolculuğu sürüyor... İşte yollardaki son durum

ZONGULDAK’TA TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ

Ramazan Bayramı‘nın arkasından Zonguldak’a dönmek isteyen sürücüler yoğunluk oluşturdu. Düzce-Zonguldak yolunun Alaplı kesiminde yoğunluk sebebiyle trafik bazen durma noktasına geldi.

Karayolları ekiplerinin yanı sıra Alaplı ve Karadeniz Ereğli Güvenlik Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri, yolda ulaşımın aksamaması için kontrollerini aralıksız sürdürüyor.

Tatilcilerin dönüş yolculuğu sürüyor... İşte yollardaki son durum

KAPADOKYA’DA YOĞUNLUK BAŞLADI

Bayram tatili sebebiyle tatilini Kapadokya bölgesinde geçirmek isteyen yerli turistlerin tercih etmiş olduğu Kapadokya bölgesinde doluluk oranı yüzde yüzü buldu. 9 günlük bayram tatilinin sonuna yaklaşılması ile beraber dönüş yoluna çıkan tatilciler bölgede trafik yoğunluğuna niçin oldu.

Nevşehir – Ürgüp karayolunda bazen durma noktasına gelen trafik dron ile görüntülendi. Yer yer 5 kilometreyi gören trafik yoğunluğu bayram süresince de devam etti.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )