Türk Işın Tedavi Yöntemi Nedir?

Türk Işın Tedavi Yöntemi Nedir?

Türk Işın Tedavi Yöntemi, ilk olarak Türk bilim adamları tarafınca “TurkishBeam Seçici- Sensitiv UVC ve Lazer Tedavisi“, özetlemek gerekirse “TurkishBeam” adı altında kurulup geliştirildi. TurkishBeam, Türkiye kökenli dünya genelinde mühim tıbbi aygıt şirketi RD Global INVAMED’in 3 senelik araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin sonucu ortaya çıktı.

2017 yılından beri bu tedavi yöntemiyle enfeksiyona yol açan patojenler ve mikroorganizmalar üstünde emekler yürüten RD Global INVAMED, Kasım 2019’dan itibaren bu çalışmalarını yoğun bir halde Kovid-19 üstünde odaklanarak sürdürmeye devam etti.

Meydana getirilen hayvan çalışmalarından Kovid-19 ve benzeri viral hastalıkların tedavisi ile ilgili pozitif ve umut verici sonuçlar alındıktan sonrasında, Sıhhat Bakanlığına klinik emek harcama başvurusu yapılmış oldu ve meydana getirilen müracaat 4 Mayıs 2020’de onaylandı.

Onayın peşinden, insanoğlu üstünde uygulanmasına yönelik lüzumlu emekler başlatılırken, “TurkishBeam Türk Işın Tedavisi”, denenmesi ve analizlerinin yapılması için ABD’nin tıp merkezlerinden Cleveland Kliniği ve New York Üniversitesi tarafınca resmi olarak çağrı edildi.

(Toplam: 23, Bugün: 1 )

Leave a reply:

Site Footer