Fransız polisi, meşhur erkek oyuncu Alain Delon’un evinde 72 alev ateş tabanca ve 3 binden fazla mermi ele geçirdi.

Delon’un Paris’in ortalama 135 km güneyindeki Douchy-Montcorbon’daki evinde ek olarak bir de atış poligonu bulunmuş oldu. Savcılar aktörün tabanca ruhsatı olmadığını deklare etti.

88 yaşındaki oyuncu, Fransız sinemasının altın çağlarında Samuray ve Borsalino şeklinde hit filmlerde canlandırdığı sert adam karakteriyle biliniyor. 2019’da nüzul geçiren ve (Fransız basınına gore) ek olarak adı açıklanmayan ciddi bir rahatsızlıktan muzdarip olan yıldızın sıhhat durumu son yıllarda hepten kötüleşti. Ailesi ise devamlı Fransa basınının gündeminde. Zira üç evladı bir takım hakaret, suçlama, dava ve gizli saklı kayıtlarla medya önünde karşılıklı olarak birbirini suçluyor.

Son olarak hukuki tartışmalar Delon’un tıbbi tedavisiyle ilgiliydi ve geçen ay mahkeme tarafınca görevlendirilen bir tabip onu muayene etti. BBC’nin aktardığı bilgiye gore Salı günü meydana getirilen arama, mahkeme tarafınca atanan görevlinin Delon’un evinde bir tabanca fark etmesi ve hâkimi uyarması üstüne gerçekleştirildi.

Fotoğraf: Getty Images

Geçtiğimiz ay meşhur oyuncu hakkında ‘yasal koruma sonucu’ alınmıştı. Karar, Delon’un mal varlığını satmasını engelliyor ve üçüncü taraf bir temsilcinin oyuncuya uygun tıbbi tedavi ve tabip seçiminde destek olmasını içeriyor.

Aslen Delon’la ilgili endişeler ilk kez geçen yıl evlatlarının eski asistanı Hiromi Rollin’den şikâyetçi olmasıyla gündeme gelmişti. Aile asistanının Delon’a ‘tinsel tacizde’ bulunduğunu iddia etmiş o ise tüm suçlamaları reddetmişti.

Delon, Eylül 2019’da Jean-Paul Belmondo’nun Paris’teki cenazesine katılmıştı. Son olarak 2019 senesinde Cannes Film Festivali’nde onursal Altın Palmiye ödülünü almak suretiyle kamuoyunun karşısına çıkmıştı.


BBC haberinden Türkçeleştirildi.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )