Facebook’un WhatsApp’ı satın aldığı Mark Zuckerberg kendi facebook hesabından duyruldu. Bu açıklamaya göre WhatsApp ve bütün takım Facebook ekibine katılacak. 450 milyondan fazla kullanıcısı olan WhatsApp, Zuckerberg’in açıklamasına göre WhatsApp, Facebook içerisinde bağımsız olarak işletilecek. Yazılımın geliştirmesi ve kullanımı aynen devam edecek hatta takım da aynı yerde çalışmaya devam edecek.

Peki değişen ne? 450 milyon kullanıcısına her gün bir milyon kişi daha katan WhatsApp, Facebook’un maddi ve teknolojik imkanlarından da yararlanabilecek. Aynı şekilde Facebook ekibi de WhatsApp ekibinden ve geliştirdikleri yeniliklerden yararlanma imkanı bulacak. WhatsApp mevcut daha da güçlendirecek.

Peki Facebook’un WhatsApp’ı almasına gerek var mıydı? Facebook Messenger sadece Facebook arkadaşları arasında iletişime imkan tanıyan bir uygulama oysa WhatsApp Facebook gibi ağlardan bağımsız bir platform. Kısacası Zuckerberg bu stratejik satın alma ile Chat dünyasını kontrolü altına almayı amaçlıyor.

Peki WhatsApp ne kadara satıldı? İnanılmaz gibi görünebilir ama tam 16 milyar dolara satıldı!

(Toplam: 46, Bugün: 1 )