Bilhassa son dönemlerde trend olan porselen dolgu, diş beyazlatma, botox ve Laminate Veneer ile gülüş tasarımı da dinlence dönüşü en oldukça tercih edilen uygulamalar içinde içeriyor.

Diş hekimi Gülcan Usal, ağız ve diş sağlığı mevzusunda daha oldukça bilinçlenmemiz gerektiği mevzusuna dikkat çekiyor.

Usal; ‘Tatilde kontrolsüz tatlı ve asitli içecekler, alkol (şarap), puro ve sigara tüketimi dişlerin lekelenmesine sebep oluyor. O yüzden temizlik ve beyazlatma yapılması gerekiyor. Ek olarak tayyare seyahatleri dolayısıyla yaşanmış olan tazyik değişikliği, ağızda mevcud derin çürüklerin şiddetlenmesine niçin oluyor. Bu süreci sorunsuz geçirmek ve diş ağrıları yaşamamak için ağız ve diş bakımına ehemmiyet verilmesi gerekiyor. Ben tüm hastalarıma dinlence sonrası ne olursa olsun diş kontrolünü yaptırmalarını öneriyorum. Bilhassa evlatların tatilde geçirdikleri dönemde dişlerini tertipli fırçalamamaları dinlence dönüşü sorun yaşamalarına niçin oluyor. Bu yüzden dinlence dönüşünde ne olursa olsun uzman bir diş hekimine kontrole gitmelerini öneriyorum.’ dedi.

Dinlence dönüşü her insanın ağız ve diş bakımı mevzusunda doktoruna baş vurarak lüzumlu önlemleri alması dikkatsizlik edilmemeli.

(Toplam: 31, Bugün: 1 )