Ankaralı sporcuların yarıştığı 2018 Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda ‘Büyük Bayanlar’ kategorisinde birinciliğin sahibi olan Sibel Altun, “Her sabah 7 yumurtanın akını yiyorum, 7 gün de idman yapıyorum” diyor.

 Ankara Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası, 1-2 Eylül tarihleri arasında 19 Mayıs Stadyumu Spor Kompleksi içindeki Şefik Tetik Salonu’nda gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan Ankaralı vücut geliştirme ve fitness sporcuları dereceye girmek ve 14-16 Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazanmak için mücadele etti. Yarışmanın sonunda Büyük Bayanlar kategorisinde Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Hindoloj bölümü mezunu 24 yaşındaki Sibel Altun birincilik madalyasının sahibi oldu.

SABAHLARI 7 YUMURTA AKI

Altun, düzenli olarak spor yaptığını ve beslenmesine de bu doğrultuda dikkat çekerek, “Haftada 7 gün, bir buçuk saat vücut geliştirme, 3 saat nefes (kardiyo) idmanı yapıyorum. Erkeklik hormonu kullanmıyorum. Amino asit, protein takviyesi alıyorum. Her sabah 7 yumurtanın sadece aklarını yiyorum. Kadınsı özelliklerime hiç olumsuz etki yapmadı bu spor” diye konuştu.Source link