iPad Pro‘nun en “acayip” problemi için Apple sonunda bir çözüm üretmiş olabilir.

Şu anda, 2022 iPad Pro‘nun ön kamerası cihazın üst kısmında duruyor, şu demek oluyor ki aleti yatay hale getirdiğinizde bilhassa video görüşmeleri için acayip bir açı elde etmiş oluyorsunuz.

9to5Mac haberine bakılırsa, iOS 17.4 içinde “yakalanan” bir kod, Apple’ın bu problemi yeni nesil iPad modellerinde çözeceğini gösteriyor.

iOS 17.4 kodunda yalnız iPhone’a ne geleceği yok

Daha detaylı açıklamak gerekirse, iPad’de Face ID kurulumu yapmak için aleti yatay hâle getirmeniz gerektiği uyarısını içeren bir satır bulunuyor, ki Face ID şu anda mevcut iPad’lerde bulunan bir özellik değil.

10. nesil iPad’de bu iş için kamera doğru yerde sadece o aygıt da Face ID’yi desteklemiyor.

Credit: Stan Schroeder/Mashable

9to5Mac’e bakılırsa söz mevzusu mesajda “Face ID kurulumu esnasında iPad’in kamera üstte duracak şekilde yatay durması lüzumlu. Kurulum tamamlandığında Face ID dikey ya da yatay şekilde çalışacaktır” ibaresi içeriyor.

Gelen haberlere bakılırsa Apple yeni iPad Pro‘yu 2024 senesinde piyasaya sürebilir ve bu cihazda OLED ekran gibi yenilikler bulunacak.

iOS 17.4 kodunda bulunan bu satırların, yeni cihazlar için hazırlanmış olması olası, sadece cihazları elimize alana dek bunu bilemeyeceğiz.


Alex Perry’nin haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi

(Toplam: 1, Bugün: 1 )