[ad_1]

Apple, Project Titan adlı otonom sürüş ekibinde yer alan 200’den fazla çalışanını görevden aldı. Görevden alımları kabul eden teknoloji devi, otonom sürüş teknolojileri geliştirme fikrinden uzaklaşmadığını ifade etti.

Firma sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, “Apple’da otonom sistemler ve ilgili teknolojiler üzerinde çalışan inanılmaz yetenekli bir ekibimiz var. Ekip, çalışmalarını 2019 için birkaç kilit alana odaklandığından, bazı gruplar şirketin diğer bölümlerindeki farklı projelere geçiriliyor. Otonom sistemlerde büyük bir fırsat olduğunu ve Apple’ın bu alana yapacağı çok fazla katkı olduğuna dair inancımız devam ediyor.” ifadeleri kullanıldı.

 

 

 

Project Titan, kurulduğu günden beri çok gizli tutulsa da firmanın elektrikli araçlar üzerindeki çalışmaları bırakıp yalnızca otonom yazılımlar üzerinde çalışmaya başladığı anlaşılabiliyor.

Firmanın CEO’su Tim Cook geçen yıl yaptığı açıklamada, Apple’ın “otonom sistemlere odaklanmış” olduğunu ve halihazırda devam etmekte olan büyük bir projeye “yatırım” yaptığını söylemişti.

Kaynak: Automotive News Europe

[ad_2]