Türkiye’de elektrikli vasıta şarj ağı işletmeci lisansı alan ilk 5 şirketten kabul edilen RHG Enertürk, geniş bayi ağıyla Türkiye’nin birçok bölgesine ulaşan Bellona ile yapmış olduğu iş birliği kapsamında, 2024 senesinde 30’dan fazla şehirde 70 noktada Bellona bayileri önünde elektrikli vasıta şarj istasyonu kurulumunu tamamlamayı planlıyor. İmza töreninde bir araya gelen RHG Enertürk Enerji Genel Müdürü Alpay Beyla ve Bellona Genel Müdürü Cüneyt Ocak iş birliği hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu.

Bellona’nın Sürdürülebilirlik Vizyonunda Yeni Bir Adım

Düzenlenen imza töreninde konuşan Bellona Genel Müdürü Cüneyt Ocak, “Beş kıtada etkinlik gösteren, Türkiye’nin en büyük mobilya markalarından kabul edilen Bellona, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için üretimde kullandığı malzemelerin çevre dostu, enerjinin yenilenebilir olmasını ve Bellona çatısı altındaki tüm süreçlerin sürdürülebilir olmasını şirket kültürü olarak benimsemiştir. Elektrikli ulaşımın da sürdürülebilirlik noktasında ülkemize ve dünyamıza sağlayacağı katkının farkındayız. Bayilerimizde yerini alacak olan elektrikli vasıta şarj istasyonları yardımıyla elektrikli vasıta kullanan müşterilerimiz için konforlu bir tecrübe yaratmak iş birliği noktasındaki en büyük motivasyonumuz, iş birliğimizin bayilerimize ve müşterilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.” şeklinde açıklamada bulunmuş oldu.

RHG Enertürk’ün Yeşil Şarj İstasyonları Türkiye’nin Her Bölgesinde Yerini Alacak

RHG Enertürk Enerji Genel Müdürü Alpay Beyla; “Faaliyetlerimizin büyüklüğü ve kapsamı düşünüldüğünde, çeşitlendirilmiş üretim ve etkinlik portföyümüzle Türkiye’nin birçok bölgesinde konumlanıyor, yenilenebilir enerji kıymet zincirine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Yaptığımız iş birlikleri ile 20’den fazla şehirde “yeşil” elektrikli vasıta şarj istasyonlarımızda müşterilerimizle buluşuyoruz. Gayemiz kısa süre içinde Türkiye’nin her şehrinde elektrikli vasıta kullanıcılarını şarj istasyonlarımızla bir araya getirerek, Türkiye’de elektrikli ulaşım ağının genişlemesine katkı sağlamak. İş birliğimizin tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi. Elektrikli vasıta şarj istasyonları alanında yapmış olduğu mühim iş birliği ve projelerle öne çıkan RHG Enertürk Enerji’nin, mobilya sektörünün en büyük markalarından kabul edilen Bellona ile yapmış olduğu iş birliği yardımıyla elektrikli vasıta kullanıcılarına sağlamış olduğu rahat, süratli ve güvenilir şarj imkanı yanında sürdürülebilir enerji ve ulaşım alanında mühim bir adımı temsil ediyor.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )