HIS Global’in en yenilikçi markalarında kabul edilen ve Türkiye ile yurt haricinde düzenlemiş olduğu fuar organizasyonlarıyla ihracatın daha geniş hacme ulaşmasına katkı elde eden ExpoHIS, 25-27 Nisan tarihleri içinde Mobilefest İletişim Teknolojileri Fuarı ve Konferansı’nın dördüncüsünü gerçekleştirmeye hazırlanıyor. İstanbul Kurultay Merkezi’nde düzenlenen bundan önceki edisyonunda 125 firmayı ağırlayan ve bu yılki gelişme hedefini iki katına çıkarıp 10 bin metrekarelik bir alanda 300 katılımcı marka ve 20 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayacak Mobilefest 2024, bilişim firmalarının yeni teknolojilerinin yanı sıra TÖDEB iş birliğiyle finansal teknolojiler etkinliği Agora Fintech’e de ev sahipliği meydana getirecek.

Teknoloji ekosisteminde Türkiye’nin tanıtıcı gücü Mobilfest

Avrasya bölgesinin en büyük İletişim teknolojileri fuarı olarak her yıl artan bir ivmeyle kendi alanının en kıymetli firmalarını ağırladıklarını söyleyen ExpoHIS Genel Müdürü Kenan Onak, “Teknoloji ekosisteminde büyümesini her gün daha da artıran bir ülke olarak fuarlar açısından da bir üs halini aldık. Bunda ilk üç senesinde yerli firmaları yabancı ortaklarla buluşturup başarıyla gerçekleştirdiğimiz Mobilefest fuarımızın da büyük katkısı var. Teknoloji firmalarımızın rekabetçi bir dünyada adından söz ettirebilmesi açısından mühim bir vazife üstüne alan Mobilefest, Tecim Bakanlığı tarafınca desteklenen yurt içi fuarlar içinde da yer ediniyor. Stratejik ortağımız olan Iletişim Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) ve bizi destekleyen Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) ve Yazılım Sanayicileri Derneği’ne (YASAD) ek olarak, bu yıl Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’ni (TÖDEB) de stratejik ortağımız olarak belirleyerek daha da güç kazandık. Dünyaya Bağlan mottosuyla gerçekleştireceğimiz fuarda hem de TÖDEB iş birliğiyle finansal teknolojiler etkinliği Agora Fintech de düzenlenecek” dedi.

Avrasya Bölgesi’nin en büyük teknoloji fuarı Mobilefest 2024

Mobilefest’in bu yılki yeniliği “Agora Fintech” hususi etkinliği

Bugün gelinen noktada yazışma teknolojilerinin ulaştığı seviyenin dünyanın her yerinden her insana, sınırsız hizmet ve servise ve her türlü bilgiye ulaşıp tüm işlerini çözme fırsatı sunduğunu vurgulayan Onak, sözlerine şu şekilde devam etti: “Organizasyonumuzu planlarken yerli hizmet üreticilerinin Mobilefest üstünden dünyaya açılıp yeni iş ve ihracat fırsatlarına ulaşmasını merkeze alıyoruz. Bu doğrultuda fuarımızın üçüncü edisyonunda ilk kere Mobilefest altında Future Techs girişimcilik fuarını düzenlemiş ve HTK iş birliğiyle de telekomünikasyon odaklı internasyonal bir satın alma heyeti getirmiştik. Bu projeler devam ederken bu yıl ek olarak Mobilefest kapsamında TÖDEB iş birliğiyle Agora Fintech finansal teknolojiler etkinliğini hayata geçiriyoruz. Agora Fintech’in kapsamında ek olarak bir konuşma programı ve ayrı bir satın alma heyeti de olacak.” 

Türkiye’deki yenilikçi fintech ekosistemi tüm boyutlarıyla ele alınacak

Mobilefest’in dördüncü senesinde telekomünikasyon, bulut çözümleri, suni zeka, siber güvenlik, data & depolama, fintech, iş çözümleri ve sektörel yazılımlar şeklinde birçok mevzuda firmayı ağırlayacağını ifade eden Onak, “5G ve telekomünikasyonun öne çıkarmamızın en mühim sebebi, devletimizde bu alanda çalışan fazlaca sayıda kuvvetli firmanın bulunması. Bu yıl telekomünikasyona ek olarak yaptığımız iş birliği doğrultusunda fintech alanını da öne çıkaracağız. Benzer şekilde ödeme sistemleri, para transferi, bankacılık, finansal teknolojiler ve sektörel çözümler alanlarında çalışan birçok şirket var ve bu tarz şeyleri da fuarda ağırlayacağız. Ek olarak fintech alanında da bir satın alma heyetimiz bulunuyor. Türkiye’nin kuvvetli olduğu siber güvenlik ve suni zeka şeklinde değişik alanlar da var. Gelecek yıl siber güvenlik firmalarını da kalabalık şekilde fuara dahil edip internasyonal satın almacılarla buluşturmayı hedefliyoruz. 

TÖDEB iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Agora Fintech ise Türkiye’deki yenilikçi fintech ekosistemini dünyayla buluşturmak için tasarlanmış üç günlük bir finans teknolojileri etkinliği. Türkiye’nin ve yakın ülkelerin önde gelen finans kuruluşlarını ve hizmet sağlayıcılarını bir araya getirdiğimiz Agora Fintech’i ekosistemin lokomotifi olarak konumlandırıp, bölgede yeni iş birliklerine ve fırsatlara olanak sağlamayı amaçlıyoruz. Etkinlik süresince iki günlük konuşma programında önde gelen fintech firmaları, bankalar, yatırım kuruluşları, düzenleyici kurumlar, medya şirketleri ve hizmet sağlayıcılardan üst düzey karar vericilerle bir araya gelmiş olarak bankacılık, finans, ödeme sistemleri, para transferi, yeni teknolojiler şeklinde birçok mevzuyu gündeme taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Mobilefest’in arkasında güç: ExpoHIS

HIS Global’in en yenilikçi markalarında kabul edilen ve 2018 senesinde hizmet vermeye başlamış olan ExpoHIS, bugün dünyanın dört bir yanında fuar organizasyonları düzenliyor. ExpoHIS, değişik sektörlere hitap eden fuar organizasyonları vasıtasıyla Türkiye ihracatının daha geniş hacme erişmesi için emek harcamalar yürütüyor. Bu doğrultuda HIS Fuarcılık Hizmetleri Limited Şirketi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren marka, yalnız dünyanın dört bir yanında fuarlar düzenlemekle razı gelmiyor. Hem de müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda çeşitli bölge ve pazarlara yönelikte ticari araştırmalar gerçekleştiriyor. ExpoHIS, gösterdiği itina ve düzenlemiş olduğu birbirinden başarıya ulaşmış organizasyonlarla adından söz ettiriyor. Tanıtım ve pazarlama aktivitelerine yönelik tüm teknolojik gelişmelere karşın, fuarlar halen önemini korumaya devam ediyor. Bu kapsamda ExpoHIS, firmaların potansiyel müşterileri ile bire bir yazışma kurma fırsatını sağlıyor. ExpoHIS hem de başarıya ulaşmış fuar içinde sektörel ihtiyacı iyi çözümleme ederek, fuarın kapsayacağı coğrafyanın ve düzenleneceği ülkenin doğru seçilmesine de itina gösteriyor.

İlandır

(Toplam: 1, Bugün: 1 )