Kozan’da Hilal D. hastane kavşağında sucuk ekmek dükkanı açtı. İddiaya bakılırsa bu durumdan başka bir yerde sucuk ekmek dükkanı olan Tapık Eren A. ve muhtar babası Ahmet A. rahatsız oldu.

Tapık Eren A. genç bayanı toplumsal medyadan canlı gösterim yaparak tehdit etti. Muhtar baba Ahmet A. ise genç kadının yanına giderek onu silahla tehdit etti. Muhtar eşiyle beraber genç kadının yanına gelmiş olarak münakaşa çıkardı.

Bu anlamış olur ise saniye saniye görüntülendi. Bu durum üstüne Hilal D., hem babadan, hem de oğlundan suç duyurusunda bulundu. Hilal D.’nin şikayeti üstüne gözaltına alınan muhtar tutuklanırken, oğlu adli denetim şartıyla tutuksuz yargılanmak suretiyle özgür kaldı.

Hilal D. toplumsal medya hesabından, “Bu iş yerini açtığım günden bu yana ara sıra Tapık Eren A. tarafınca iş yerimde gerek sözlü gerekse fiziki şiddete maruz kaldım.

Bu şahıs iş yerimi kapatmama yakın saatlerde yalnız olduğumu gördükçe sözlü bir halde beni rahatsız etme etmiş üzerime yürümüş tehditler savurmuş, daha da ileri giderek 17 Mart günü 02.20 sıralarında iş yerimin önünde bana güç uygulayarak beni darp etmiştir.

Tüm bu olanların yanı sıra Tapık Eren A. iş yerimin önüne gelip ‘sana burada ekmek yedirmeyeceğim’ sözleriyle beni manipüle etmeye çalışmış ve iş yeri sahibimin yanına sık sık giderek kendisine daha çok kira ödeyeceğini beyan edip beni oradan çıkarması için baskı kurmuştur. Bu süreci 3 kez kendisi tarafınca yaşadığımı ve işime devam edeceğimi, hakkımı hukuki yollarla arayacağımı belirtmek isterim” dedi.