Karanlık bir masalın içinde baba ile kızın “av-avcı” ilişkisine dönüşen macerasını özetleyen Bataklık Kralı’nın Kızı, ruhsal gerilim romanı sevenleri soluksuz bırakacak.

Geçmişini şekillendiren ve geleceğini çalmak için kendisini tehdit eden tehlikeli bir adamı -öz babasını- yakalamak için her şeyi göze alacak bir kadının büyüleyici hikâyesini muhteşem bir kurguyla bizlere özetleyen Karen Dionne’nin sürükleyici anlatımı dikkat çekiyor.

Sevmek, yitirmek, bellek ve geçmişiyle başa çıkma üstüne başarıyla örülmüş bir roman olarak okurla buluşan Bataklık Kralı’nın Kızı, Altın Kitaplar etiketiyle tüm kitapçılarda!

Çocukken kaçırılan ve Michigan’ın Upper Peninsula bölgesindeki bir bataklıkta, gözlerden uzak bir kulübeye hapsedilen bir karı… Bu vakadan iki yıl sonrasında doğan ve on iki yıl süresince, asla insan yüzü görmeden, dış dünyadan yalıtılmış olarak büyüyen minik bir kız… Ona bilmiş olduğu her şeyi öğreten babası, nam-ı öteki Bataklık Kralı…

Helena, bataklıktan kurtulup yeni bir hayata adım attıktan seneler sonrasında, artık güvende yaşadığını sanırken, babasının cezaevinden kaçtığını öğreniyor: Polis insan avına başlamış başlamasına fakat o, şanslarının olmadığını da biliyor. Babasını bulmak, yalnızca onun şeklinde düşünebilen ve iz sürmekte ustalaşmış birinin başarabileceği bir şey: kendisinin şu demek oluyor ki, Bataklık Kralı’nın kızının.

Yola koyuluyor Helena… Bir tek ailesini ve geleceğini tehlike arzettiği için değil, kendisiyle ve geçmişiyle hesaplaşmak için de… Babasını yakalamak, bu defteri artık sonsuza dek kapatmak için…

Av başlıyor.

(Toplam: 29, Bugün: 1 )