[ad_1]

HAZİRAN ayı itibarıyla Burgan Bank’ın özkaynakları dönem içerisinde gerçekleşen sermaye artışı ile 1,8 milyar TL’ye, katkı sermaye dahil özkaynakları ise 3,2 milyar TL’ye ulaştı. Sermaye yeterlilik oranı konsolide bazda yüzde 18,58, solo bazda ise yüzde 20,74 seviyesine yükseldi.

Kurumsal bankacılıktan ticari bankacılığa, perakende bankacılığından özel bankacılığa kadar tüm segmentlerde butik bankacılık anlayışıyla ilerlediklerini belirten Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, “Burgan Bank olarak yılın ilk altı ayında vergi öncesi kârımızı 132 milyon TL’ye çıkarttık.   Sağlam mali yapımız, sermaye yeterlilik oranımız ve güçlü ana hissedarımızın desteği ile sağlıklı büyümemizi sürdürerek Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya, müşterilerimizin çözüm ortağı olarak onlara destek vermeye devam ediyoruz” dedi.

Butik bir banka olarak ana hissedarı, iştirakleri, paydaşları, müşterileri ve çalışanları ile mutlu, sağlıklı büyüyen ve sürdürülebilir bir kurum olma hedefiyle ilerlediklerini söyleyen Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç sözlerine şöyle devam etti; “Müşterilerimize sunduğumuz hizmet anlayışı ile bu alanda farklılaşıyor ve uygun finansal çözümler üretiyoruz. Onların desteğe ihtiyaç duyduğu her an hızlı hareket kabiliyetimiz, çözüm odaklı yaklaşımımız ile yanlarında oluyoruz. İlişki bankacılığı anlayışımız doğrultusunda müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutuyor, bu sayede daha esnek hareket edebiliyoruz. Müşterilerimizle birlikte sağlıklı ve istikrarlı büyümeye devam ediyoruz.

[ad_2]

Source link