Malum Laptop’lar artık günlük hayatımızın vazgeçilmezi. Bundan dolayı artık bir tek işyerinde çalışmıyoruz. Evimizde, kafede ya da dışarıda bilgisayarımızı da yanımıza alıp, istediğimiz noktadan işlerimizi çözmek en büyük lükslerden biri haline geldi. Bu durum bir tek çalışanlar için değil hem öğrenciler hem de günlük hayatta bilgisayardan vazgeçmeyenler de ilgilendiriyor normal olarak… İşte tam bu aşamada sizi Casper’ın en yeni nesil ve en üst performans elde eden yeni tasarım harikası Casper Nirvana Z100 ile tanıştırmak isterim.

Casper Nirvana Z100 İncelemesi

Yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz şık bir laptop arıyorsanız bu videoyu dikkatle izleyin. Hadi başlamış olalım…

Casper Nirvana Z100’ü biz ilk olarak, küresel teknoloji ve yerli üretimi bir araya getirerek, sektördeki öncü rolünü korumuş olan Casper’ın gelecek vizyonunun yansıtıldığı “Casper Tech Vision Day” etkinliğinde görmüştük. Nirvana, Excalibur ve VIA ürün gruplarına ilişkin 3 yeni ürünün tanıtılmış olduğu etkinlikten bugüne de teknoloji deneyimini Casper kalitesiyle yaşamak isteyenler, bu yeni diz üstü bilgisayarı merakla bekliyordu…

İlk olarak tasarımıyla adım atmak isterim. Casper Nirvana Z100, Casper’ın bugüne dek ürettiği en hafifçe ve en ince dizüstü bilgisayarı olma hususi durumunu taşıyor. 14.9 mm incelik ve hissedilmeyen 1,25 kilogram hafifliği ile gördüğünüz şeklinde ultra ince ve ultra hafifçe bir yapısı var. Bu da bilhassa diz üstü bilgisayarınızı yanınızda taşırken size büyük bir kolaylık sağlıyor. Benim burada dikkatimi çeken bir başka özellik de klavyesi. Size derhal ondan da özetlemek gerekirse anlatmak isterim… Nirvana Z100’ün klavyesinde üç kademeli aydınlatma özelliği mevcut. Bu özellik yardımıyla gözleriniz rahatsız olmadan çalışmaya devam edebiliyorsunuz. ‘Nano Protection’ özelliğine haiz kusursuz metal gövdesi, ‘Anti-Fingerprint’ teknolojisiyle hususi geliştirilmiş parmak izi bırakmayan dış yüzey ve klavye kaplamasıyla da avantaj sağlıyor.

Casper Nirvana Z100 İncelemesi

2*2W klavye yanlarında ve 2*1W beden altında yer edinen 4 hoparlörü ile toplam 6W kapasitesi Dolby ses sistemi ile güçlendirilmiş. Kısaca bir film ya da video izlerken ya da dinlerken de konforlu bir tecrübe yaşıyorsunuz.

Bir laptop’un hafifçe ve şık olması kadar mühim olan bir öteki özellik de dayanıklılığı doğal olarak ki… Casper Nirvana Z100 için dayanıklılık mevzusunda şunu söyleyebiliriz ki; bilhassa geliştirilen en üst aşama dayanıklılığa haiz alüminyum ve magnezyum alaşım yapısı 145Mpa esneme dayanımı var. Ek olarak 195Mpa çekme direncine haiz.

Birçok kullanıcının merak etmiş olduğu en mühim sorulardan birisi de batarya ömrü. Bu mevzu hepimizi yakından ilgilendiriyor doğal olarak ki… Casper Nirvana Z100, içindeki 50 Whr bataryasının sağlamış olduğu minimum 12 saatlik pil ömrü ile kullanıcılarına uzun bir kullanım sağlıyor. Batarya, Type-C süratli şarj özelliğindeki Nirvana Z100 adaptörü ile tam kapasiteye 2 saatte ulaşırken, laptopunuzu bir tek otuz dakika şarj ile ortalama 4 saat kullanabileceksiniz. Akıllı batarya ile daha sıhhatli çalışan donanım, daha uzun ömürlü aygıt performansı da cabası…

Eğer bir laptop alacaksak mühim detaylardan birisi de ekran özellikleri. Sizlerden gelen sorular içinde da bilhassa ekran ile ilgili oldukca fazla dört gözle beklenen mevzu vardı.

Casper Nirvana Z100 14’’ slim ekran boyutuna ve 16:10 ekran oranına haiz. Ek olarak ekran teknolojisinde 400 NIT parlaklığa yetişmesi yardımıyla evde, ofiste ya da bir kafede nerede olursak olalım ekrana yansıyan görüntüleri zorluk çekmeden görebiliyoruz. 100% sRGB özelliğiyle son devrin trend teknolojilerini takip eden Casper Nirvana Z100, 2.8K çözünürlüğe haiz dokunmatik OLED QUAD HD ekranın yanı sıra daha uygun fiyatlar yeğleyen kullanıcılar için LED QHD ekran opsiyonu da sağlanıyor. OLED QUAD HD dokunmatik ekranını ‘Anti-Damage’ dayanıklı cam ekran ile güçlendiren Nirvana Z100, bu opsiyona ek olarak yanında sunmuş olduğu ‘Multi Touch’ hassasiyetli kalem ile dijital projeler üreten profesyoneller için verimliliği en üst noktaya taşıyor.

Casper Nirvana Z100 İncelemesi

Gelelim performans tarafına… Casper Nirvana Z100’de 13. Nesil Intel Core i7 1355U ve 13. Nesil Intel Core i5 1335U olmak suretiyle iki değişik seçenek mevcut. Sizin ihtiyacınıza ve talebinize nazaran istediğinizi seçebiliyorsunuz. Casper Nirvana Z100, entegre RAM teknolojisi yardımıyla optimal hız ve verimlilik sunuyor. Önde çekim gücü ve bant genişliği elde eden Wi-Fi 6 teknolojisinin yanı sıra, ultra ince tasarımının içine entegre edilen en yeni nesil LPDDR5 RAM teknolojisiyle de daha çok enerji tasarrufu sunuyor.

Malum artık toplantılarımızı ya da görüşmelerimizi de laptopumuz üstünden yapıyoruz bir çok vakit. Casper Nirvana Z100, 1080P FHD 2 MP’lik kamerası ile görüşmelerde oldukca daha iyi görüntü sunmasının yanı sıra, gürültü ve ses önleyici özelliği ile oldukca daha iyi sonuçlar veriyor.

Renk seçeneklerini soracaktır olursanız, her zevke hitap eden Oniks Siyah, Metalik Bronz, Gümüş ve Kiyanit Mavisi olmak suretiyle, toplam 4 değişik renk seçeneği mevcut. Aynı renkte hususi klavyeleri de cabası… Peki bu kadar anlattın fakat fiyatı iyi mi diye soracaktır olursanız, Casper’ın bu yeni harikasına 25 bin 601 liradan başlamış olan fiyatlarla haiz olmanız mümkün.

Casper Nirvana Z100; en yeni nesil ve en üst performans elde eden işlemcisi, renk seçenekleri, kullanım ömrü, en yeni nesil LPDDR5 RAM teknolojisi ve enerji verimliliğiyle, kullanıcılara dizüstü bilgisayardan bekledikleri her şeyi sunuyor.

Casper Nirvana Z100 hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve online sipariş verebilmek için ürün linkini de izahat kısmına bırakıyorum. Yeni bir videoda görüşmek suretiyle. Allah’a emanet olun.

İlandır

(Toplam: 1, Bugün: 1 )