​İletişim Başkanlığı’nın toplumsal medya hesabından görüşmeye ilişkin meydana getirilen açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasal Yazıhane Başkanı İsmail Heniyye ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Heniyye’ye üç evladı ve üç torununun İsrail saldırısında şehit olması sebebiyle başsağlığı dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in işlediği insanlık suçlarının hesabını hukuk önünde ne olursa olsun vereceğini açıkladı” denildi.

TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ’TAN TAZİYE TELEFONU

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) toplumsal medya hesabından meydana getirilen açıklamada, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un Hamas Siyasal Yazıhane Başkanı İsmail Haniye ile telefonda görüştüğü bildirildi. Kurtulmuş’un Haniye’ye başsağlığı dileklerini ilettiği açıklandı.

Meydana getirilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“TBMM Başkanımız Numan Kurtulmuş, şehadet haberini almasının arkasından Haniyye’nin gösterdiği metin duruşun tüm İslam ümmetine ve insanlığa örnek bulunduğunu söylemiş oldu. TBMM Başkanımız Numan Kurtulmuş, İsrail’in hastaneleri bombalayarak, insanları öldürerek, Gazze halkını açlığa ve susuzluğa terk ederek işlediği tüm insanlık suçlarının hesabını hukuk önünde ne olursa olsun vereceğini belirtti.”

HAKAN FİDAN VE İBRAHİM KALIN’DAN DA TELEFON

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile Ulusal İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı İbrahim Kalınca da Haniye’yi telefonla arayarak başsalığı dileklerini iletti. Kalınca ile Haniye’nin telefon görüşmesinde son saldırının yanı sıra, Gazze’de kötüleşen insani durum ve ateşkes görüşmeleri ile tutsak takası müzakereleri de ele alındı.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: MEKANLARI CENNET OLSUN

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de toplumsal medya hesabından başsağlığı mesajı yayınladı. Çelik şu ifadeleri kullandı:

“Tanrı rahmet eylesin. Mekanları aden olsun. Oğulları ve torunları katil siyonistlerin yırtıcı saldırısında şehid edilen Hamas Siyasal Yazıhane Başkanı İsmail Heniyye’ye sabır ve başsağlığı diliyoruz. Gazze halkı şehitler vererek insanlığı diriltmeye devam ediyor…”

 

(Toplam: 1, Bugün: 1 )