Galatasaray, ulusal maçlar sebebiyle verilen arada Antalya’da kamp yapıyor. Galatasaray’ın bugün yapacağı akşam antrenmanı öncesi dönem içinde Almanya’dan geçirme etmiş olduğu 25 yaşındaki sol bek oyuncusu Derrick Köhn basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. Genç oyuncu, Galatasaray’da oynamaktan dolayı mutluluk duyduğunu söylemiş oldu.

“Hayalim Galatasaray’da oynamaktan dolayı mutluyum”

Galatasaray’a ulaşmadan önce 2-3 takımdan teklif gelmesine karşın Galatasaray’ı tercih ettiğini dile getiren Köhn, “2-3 tane teklif vardı. Galatasaray fazlaca büyük bir ekip ve hayalimdi Galatasaray’da oynamak. Ben de burada şampiyon olmak isterim. Aklıma gelen ilk yanıt evet oldu. Mutluyum burada olduğum için” dedi.

“Gelecekte ne olacağına o süre bakacağız”

Takımdan ayrılarak Bayern Münich’e giden Sacha Boey benzer biçimde tekrardan Bayern Münich’e transfer olmak benzer biçimde bir düşüncesi olup olmadığı sorusuna Köhn, “Şu an yalnız Galatasaray’a odaklanıyorum. Bayern Münich’e giden Sacha Boey için fazlaca mutluyum. İyi bir oyuncu fakat ben şu an yalnız buraya odaklanmalıyım ve gelecekte ne olacağına o süre bakacağız” diye konuştu.

“Hocamızla birlikte yolumuza devam etmek istiyoruz”

Teknik direktör Okan Buruk hakkında gelen soruya Köhn, “Okan hoca sahada fark oluşturuyor. Sorularımı ona iletiyorum, saha içi ya da dışı olsun ona sual sorabiliyorum. Hocamız olduğundan fazlaca mutluyum. Onunla devam etmeyi fazlaca istiyoruz. Ekip olmuş durumdayız. Hocamızla birlikte yolumuza devam etmek istiyoruz” açıklamasında bulunmuş oldu.

“Almanca konuşmuş olduğu için Kerem Demirbay ile iyi anlaşıyorum”

Galatasaray taraftarının kendisine sevgi ile yaklaştığını belirten Alman oyuncu, “Yandaş bana fazlaca sevgi ile yaklaşıyor. Ben de onları fazlaca seviyorum. Her açıdan en iyisini halletmeye odaklıyorum. Her gün daha iyisini halletmeye çalışıyorum. Bugünlerde iyi günler geçirdiğim doğru. Bu şekilde devam etmek isterim. Kibar ekip dostlarım var ve beni iyi karşıladılar. Almanca konuşmuş olduğu için Kerem Demirbay ile iyi anlaşıyorum, fazlaca iyi bir arkadaşımdır. Ekip ruhunun oluşması benim için mutluluk verici. Gol sonrası sevinçlerime devam edeceğim. Sanırım son olarak Rize maçında yapmıştım” dedi.

Takımdaki her adı fazlaca sevdiğini dile getiren Köhn, Mertens ve Zaha benzer biçimde değişik adların bulunduğunu söylemiş oldu. Galatasaray’ı Drogba ve Sneijder zamanından beri takip ettiğini de sözlerine ekleyen Köhn, şampiyon olmaları durumunda ise rap performans sergileyeceğini kaydetti.